Radom: drogowa „7” i kolejowa „8” – inwestycje są realne

2011-02-02 11:57

Są duże szanse na rozpoczęcie jeszcze w tym roku budowy odcinka trasy S7 Radom (Jedlińsk) – Skarżysko - Kamienna. To jeden z liderów tzw. listy rezerwowej. Znajdujące się na niej inwestycje będą finansowane z przetargowych oszczędności. Pojawiła się również nadzieja na modernizację kolejowej "8" – PLK właśnie dostały zgodę na podpisanie umowy z wykonawcą projektu.

Udzielona przez ministra finansów zgoda dotyczy odcinka Czachówek – Radom. Ma on powstać do 2015 r. Inwestor – Polskie Linie Kolejowe – już w tym roku przystąpi do budowy fragmentu Warszawa – Czachówek. Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki, powołał w urzędzie specjalną grupę do współpracy z PLK.
- Mamy na Mazowszu modernizowanych kilka linii, ale to właśnie radomska będzie największym wyzwaniem – powiedział wojewoda.

Pomyślne są również informacje dla kierowców. Istnieją realne szanse na budowę jeszcze w tym roku odcinka drogi krajowej S7 Radom (Jedlińsk) – granica województwa. Ta inwestycja znajduje się w załączniku 1a projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2011-2015 i jest uważana za jeden z priorytetów. Ich finansowanie będzie się odbywało z funduszy zaoszczędzonych podczas procedur przetargowych na inne drogi.

Trwają również zaawansowane prace nad zebraniem kompletnej dokumentacji na budowę obwodnicy Radomia. Do 15 lutego 2011 r. spodziewane jest wydanie uzgodnienia przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, co umożliwiłoby wojewodzie podpisanie jeszcze w marcu zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

- To ambitne plany, ale Mazowsze już dziś jest największym placem inwestycji drogowych. Nigdy w historii Polski nie realizowano tylu inwestycji naraz. Ambitne plany są potrzebne, aby utrzymać pozycję lidera – mówi Jacek Kozłowski, wojewoda mazowiecki.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej