Galeria handlowa Łacina w Poznaniu - rusza budowa galerii

2014-06-02 11:15
Centrum Handlowe Łacina w Poznaniu
Autor: Effective Public Relations

W Poznaniu w dzielnicy Rataje rusza budowa centrum handlowego, realizację którego dwa lata temu powstrzymał kryzys. Za nową inwestycję odpowiada APSYS Polska. Generalnym wykonawcą galerii Łacina została firma Eiffage Budownictwo Polska.

Pozwolenie na budowę inwestor, APSYS Polska, otrzymał w 2012 roku. Poznańska galeria Łacina miała być kolejnym po łódzkiej Manufakturze flagowym projektem firmy APSYS. Problemy z finansowaniem inwestycji zmusiły inwestora na odłożenie realizacji na później.

Dwa lata później APSYS po zabezpieczeniu finansowania przez konsorcjum banków w składzie Bank Gospodarstwa Krajowego, Berlin Hyp AG oraz ING Bank Śląski SA ogłasza początek prac budowlanych.

Projekt architektoniczny galerii handlowej Łacina przygotowały pracownie RTKL i BEG znane z takich projektów jak Arkadia w Warszawie, Metropolis w Moskwie czy też Westfield w San Francisco. W galerii na powierzchni 100 000 m2 znajdą się 220 sklepów, 40 restauracji, kawiarni i barów, Multikino oraz 3300 miejsc parkingowych. Centrum Łacina jest skomercjalizowana w 80 %.

Generalnym wykonawcą inwestycji została firma Eiffage Budownictwo Polska. Koszt nowej inwestycji szacowany jest na 290 mln euro. Planowane otwarcie centrum Łacina to 2016 rok.

Nazwa inwestycji: Centrum handlowe Łacina
Lokalizacja: Rondo Rataje, ul. Łacina, Poznań
Inwestor: Apsys oraz Fonciere Euris
Architektor: RTKL i BEG
Generalny wykonawca: Eiffage Budownictwo
Powierzchnia użytkowa: 100 000 m2
Początek realizacji: 2014
Planowane oddanie do użytku: 2016
Koszt inwestycji: 290 mln euro

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej