Francuzi inwestują w Polsce

2007-06-08 12:56

Francuski koncern Valeo - producent podzespołów dla przemysłu motoryzacyjnego - planuje uruchomienie fabryki w Chrzanowie. Będzie to już drugi zakład koncernu w tym mieście.

Na decyzję o wyborze takiej lokalizacji wpłynęła m.in. bliskość autostrady. Wartość inwestycji oszacowano na ok. 200 mln złotych. Po jej ukończeniu Chrzanów zyska 500 - 600 nowych miejsc pracy.Firma Valeo jest obecna na naszym rynku od 1996 roku. Ma swoje zakłady w Czechowicach, Zielonce, Skawinie i Chrzanowie, w których zatrudnia 1,7 tys. osób. Łączna wartość inwestycji tego koncernu w Polsce przekracza 100 mln euro. Firma Valeo zajmuje się projektowaniem, produkcją i sprzedażą komponentów, zintegrowanych systemów i modułów dla przemysłu samochodowego. Grupa skupia 140 zakładów, 54 ośrodki badawczo-rozwojowe,9 ośrodków dystrybucyjnych i zatrudnia ponad 69 tys. osób w 25 krajach na całym świecie.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej