Focus Park Rybnik zastąpi stary, zniszczony rybnicki browar

2007-05-25 14:37
Focus Park Rybnik
Autor: brak danych

Parkrigde CE Retail zaadaptuje na kompleksowe centrum rozrywkowo-handlowe zniszczony budynek - dawną fabrykę browaru w Rybniku. Do robót rozbiórkowych przystąpiono w połowie sierpnia 2005 roku. Renowacja i przebudowa budynku słodowni - wraz z przebudową ulic i ciągów komunikacyjnych oraz uporządkowaniem otoczenia obiektu i zieleni miejskiej - potrwają około dwunastu miesięcy.

W czwartym kwartale 2006 roku można się zatem spodziewać otwarcia Focus Parku - nowego centrum rozrywkowo-handlowego, w którym rybniczanie zrobią nie tylko zakupy, ale także spędzą czas wolny w kinie lub w restauracjach.

Centrum rozrywkowo-handlowe w Rybniku zaprojektowane zostało przez biuro architektoniczne IMB ASYMETRIA. Jego komercjalizacją zajmuje się firma Lambert Smith Hampton Polska. Wartość inwestycji to około 130 mln PLN. Szacuje się, że znajdzie tam pracę około 500 osób.
Focus Park zajmie powierzchnię 42 tys. mkw. Zmotoryzowani klienci będą mogli zostawić samochód na jednym z 340 miejsc parkingowych na dachu budynku. W centrum znajdzie się pierwszy w Rybniku multipleks - Multikino z nowoczesnymi przestronnymi klimatyzowanymi salami o powierzchni 2600 mkw. W delikatesach polskiej sieci Alma będzie można kupić produkty spożywcze najwyższej jakości. Znajdzie tu miejsce również ponad 80 sklepów i punktów usługowych oferujących produkty znanych marek światowych oraz polskich: kiedy panie będą przebierać w ofercie Promodu czy Tatuum, panowie zajrzą do Vistuli, młodzież sprawdzi co nowego w Diverse czy House, a zakochani przymierzą obrączki w salonie Apart.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej