Fabryka Wedla. Powstanie nowy budynek na miejscu dawnych silosów. Wizualizacje

2019-09-20 10:32
Fabryka Wedla
Autor: materiały prasowe Nowy budynek Fabryki Wedla ma być gotowy we wrześniu 2020 roku

Warszawska Fabryka Wedel inwestuje w nowy budynek. Aktualnie w kompleksie ruszyła rozbiórka od lat niedziałającego budynku technicznego, który widoczny jest od strony parku Skaryszewskiego. W ich miejscu powstanie nowy obiekt o dwa razy większej kubaturze, na którego dachu będzie ogólnodostępny taras widokowy. Zobaczcie jak wygląda na wizualizacjach.

Fabryka Wedla
Autor: materiały prasowe Widok na Fabrykę Wedla od strony jeziorka Kamionkowskiego

Fabryka Wedla - trochę historii

Budynek, który mieścił 42 silosy powstał na terenie Fabryki Wedla w 1969 roku. Służył do przechowywania i przetwarzania ziarna kakaowego do produkcji czekolady. Jednak lata jego świetności już dawno minęły. Od 2008 roku nie był użytkowany ze względu na zły stan techniczny. Aktualnie budynek jest rozbierany, aby w jego miejscu mogła powstać zupełnie nowa inwestycja. Roboty budowlane mogą potrwać do końca września 2019.

Fabryka Wedla
Autor: materiały prasowe Projekt nowej Fabryki Wedla powstał w pracowni BIMArchitekci

Nowy budynek na terenie Fabryki Wedla. Jaki będzie?

W miejscu wyburzonego obiektu jeszcze w 2019 roku ma ruszyć budowa. Projekt nowego budynku powstaje w pracowni BIMArchitekci. Podobnie jak przed laty będą w nim działały unowocześnione linie produkcyjne, znajdzie się też miejsce na biura i część komercyjną (na parterze). Na dachu natomiast zostanie urządzony ogólnodostępny taras widokowy. Można będzie z niego podziwiać panoramę stolicy z jeziorkiem Kamionkowskim, parkiem Skaryszewskim i Stadionem PGE Narodowym na pierwszym planie. Zgodnie z zapowiedziami nowy budynek ma być gotowy we wrześniu 2020 roku.

Fabryka Wedla
Autor: materiały prasowe Fabryka Wedla - widok 3d

Fabryka Wedla - zmieni się też teren wokół kompleksu

Inwestycja obejmie również zmiany na działce wokół Fabryki Wedla. Ma tu powstać stacja rowerowa, nasadzona zostanie nowa zieleń, a pośród niej pojawią się nowe ławki i huśtawki.

Jak dojechać do Fabryki Wedla w Warszawie?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej