Fabryka VELUX na własne potrzeby

2008-04-30 13:43
Fabryka Velux
Autor: VELUX Polska

W zakładach produkcyjnych VELUX w Namysłowie odbyło się uroczyste otwarcie nowej części fabryki o łącznej powierzchni 30 tys. mkw. Gościem honorowym uroczystości był Krzysztof Kuchczyński, Burmistrz Namysłowa.

Producent okien do poddaszy VELUX przeznaczył 110 mln zł na inwestycję obejmującą budowę czterech nowych hal produkcyjnych. "(...) Coraz częściej używamy stwierdzenia "nasze okna", "nasz VELUX", kiedy mówimy o firmie VELUX i oknach do poddaszy produkowanych w namysłowskiej fabryce" - mówi Krzysztof Kuchczyński, Burmistrz Namysłowa. Firma będzie tworzyła nowe miejsca pracy, także na stanowiskach menedżerskich. VELUX proponuje absolwentom uczelni technicznych udział w programie budowania kariery "VELUX Manufacturing Graduate Programme".

Firma VELUX Polska, część Grupy VELUX, jest obecna na polskim rynku od 1989 roku. Pierwsza fabryka powstała w Gnieźnie w 1998 roku, a kolejna w 2003 roku w Namysłowie. Na 2008 rok zaplanowano dalsze inwestycje w Polsce.

Jedną z ważniejszych inwestycji firmy jest rozbudowa fabryki w Namysłowie o kolejny obiekt - magazyn wyrobów gotowych. Budowa już się rozpoczęła, a jej zakończenie planowane jest na październik 2008 roku. Dzięki tej inwestycji powierzchnia fabryki wzrośnie o 8 tys. m2. Projekt architektoniczny przygotowała firma ELD Poland z Poznania, natomiast przetarg na wykonanie wygrała firma Democo.
Firma zamierza także wprowadzić nowe linie produkcyjne. Całkowita szacowana wartość wszystkich planowanych inwestycji to ok. 60 mln zł.

kwiecień 2008

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej