Erbud zostaje na placu budowy Centrum Praskiego Koneser

2016-12-22 16:19
Centrum Praskie koneser
Autor: materiał prasowy Hotel powstanie w zrewitalizowanym 5-kondygnacyjnym budynku dawnej destylarni położonej w Centrum Praskim Koneser

Erbud został wybrany na generalnego wykonawcę trzech budynków komercyjnej części inwestycji Centrum Praskiego Koneser. Erbud zrewitalizuje dwa historyczne budynki od strony ulicy Ząbkowskiej, a także wybuduje konstrukcję nadziemia nowego budynku, w którym powstanie centrum konferencyjne.

Centrum Praskie koneser
Autor: materiał prasowy Moxy Hotels to marka należąca do Marriot International

W ramach kontraktu na generalne wykonawstwo trzech kolejnych budynków Centrum Praskiego Koneser Erbud zrewitalizuje dwa historyczne budynki Centrum Praskiego Koneser, objętych zaleceniami konserwatora zabytków: B, w którym powstanie hotel Moxy Warsaw Praga (marka Marriot International) i C - budynek biurowy z częścią handlową na parterze. Wykonawca będzie także odpowiedzialny za wykonanie konstrukcji nadziemia nowego budynku D, w którym zaplanowano centrum konferencyjne. Budynki B, C i D realizowane przez Erbud mają łączą powierzchnię 20 350 m2.

Erbud jest obecny na placu budowy Konesera od października 2015. Firma dotychczas wybudowała trzypoziomowy parking podziemny z wjazdami od ulic Ząbkowskiej, Białostockiej i Nieporęckiej (docelowo 1000 miejsc parkingowych), a także podziemie, konstrukcję, dach i elewację budynku J (siedziba Campus Warsaw – przestrzeni start-upów sygnowana przez Google).

Realizacja obecnie zakontraktowanych prac rozpocznie się w połowie stycznia 2017 roku, a ich zakończenie zaplanowano na koniec września 2017.

Inwestorami Centrum Praskiego Koneser są firmy: Grupa Liebrecht & wooD i BBI Development S.A. Przy realizacji Konesera inwestorzy współpracują z pracownią architektoniczną Juvenes projekt.

W ramach realizacji kompleksu Centrum Praskie Koneser adaptowane są stare, postindustrialne budynki fabryczne i budowane nowe obiekty wpisujące się w zabytkową zabudowę. W inwestycji powstają powierzchnie handlowe, mieszkalne oraz biurowe. Na terenie Konesera znajdą się również: centrum konferencyjno-eventowe, publiczne place do organizacji wydarzeń społecznych i kulturalnych, a także pierwsze na świecie Muzeum Polskiej Wódki. Koneser ma ambicję zostać sercem warszawskiej Pragi, tętnić życiem kulturalnym na równi z ulicą Ząbkowską czy Bazarem Różyckiego.

Inwestycja jest aktualnie w budowie (od 2013 roku) i zostanie otwarta pod koniec 2017.

budynek D centrum praskie koneser
Autor: Centrum Praskie Koneser Wizualizacja budynku D w Centrum Praskim Koneser. Powstanie tu centrum konferencyjne.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej