Ekspansja Globe Trade Centre

2007-05-21 16:35
Globe Trade Centre
Autor: brak danych

Szykuje się kolejna inwestycja firmy GTC na Służewcu Przemysłowym. I tym razem będzie to kompleks biurowców. Platinium Business Park stanie u zbiegu ulic Domaniewskiej i Wołoskiej, w bliskim sąsiedztwie Mokotów Business Park, które GTC właśnie sprzedało.

Na działce o powierzchni 2,7 ha, zakupionej w 2005 roku za 27 mln zł od Zakładów Maszyn i Urządzeń Technologicznych "Unitra-Unima" powstanie kompleks składający się z pięciu budynków. Wszystkie budynki będą mieć podobne rozmiary. Mają mieć po siedem kondygnacji, 8 tys. mkw. powierzchni biurowej, a pod każdym z budynków ulokowany będzie podziemny parking na 200 samochodów. Partery zostaną przeznaczone pod usługi. Z zewnątrz będzie to zespół bardzo lekkich, przeszklonych biurowców. Będą wyglądać jak poskładane z małych kostek, pieczołowicie poprzesuwanych, tak by na elewacji powstała szachownica elementów na przemian schowanych i wysuniętych. Projekt opracowali architekci z firmy JEMS. Budowa pierwszego budynku już się rozpoczęła, kolejne powstawać będą w zależności od popytu.

Platinium Business Park

Równolegle ze szklanymi kostkami GTC zaczyna budowę pierwszego z sześciu biurowców wchodzących w skład kompleksu Okęcie Business Park. Sześciokondygnacyjne budynki powstać mają przy ulicy 17 Stycznia, pomiędzy budynkami Lotu i Portów Lotniczych. Będą miały proste, geometryczne kształty i ogromne okna od podłogi do sufitu. Łącznie powierzchnia biurowa liczyć ma 50 tys. mkw. Pierwszy budynek autorstwa Stefana Kuryłowicza powinien być gotowy pod koniec 2007 roku.

                

Okęcie Business Park

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej