DOMEXPO - nowe centrum wystawiennicze z galerią wnętrz oparte na idei showroom

2013-11-08 13:10
domexpo galeria wnetrz warszawa
Autor: domEXPO Projekt galerii wnętrz i centrum wystawienniczego zakłada rewitalizację budynków i terenów FSO

Nowe centrum wystawiennicze DOMEXPO powstaje w Warszawie przy ul. Modlińskiej. Pomysł na nową inwestycję oparty jest na modnej idei showroom.

Showroom czyli pomieszczenie pokazowe, w którym można będzie zapoznać się z najnowszymi rozwiązaniami w branży materiałów budowlanych i przeznaczonych do wykończenia i wyposażenia wnętrz. Cechą showroomu jest również dostępność doradców i konsultantów którzy mają pomagać przy wyborze produktu. Dodatkowo showroom ma być profesjonalnie zaaranżowanym wnętrzem z kompleksową ofertą rozwiązań proponowanych przez producentów. W showroomie można będzie nie tylko zobaczyć, ale także wypróbować i w efekcie końcowym kupić wszystkie potrzebne materiały. Projekt showroomów będzie realizowany w powstającym w Warszawie centrum DOMEXPO.

Inwestor nowego centrum wystawienniczego z galerią wnętrz DOMEXPO otrzymał pozwolenie na budowę i rozpoczął prace budowlane. Planowany termin oddania nowej inwestycji do użytku to ostatni kwartał 2014 roku. Koszt inwestycji wyniesie 200 mln złotych.

Nowa inwestycja powstanie w Warszawie przy skrzyżowaniu Trasy Toruńskiej i ul. Modlińskiej. Projekt zakłada rewitalizację budynków i terenów po zakładach FSO. Zmodernizowane centrum wystawiennicze DOMEXPO ma zachować przemysłowy charakter. Wyróżniać galerię mają trzydziestometrowe podświetlane wieże. Projekt rewitalizacji opracowała pracownia Tremend.

Powierzchnia użytkowa przyszłego centrum to 55 000 m2. Hala ekspozycyjna zajmie 32 500 m2, część konferencyjna z salą bankietową na 1500 osób - 12 500 m2. Dodatkowo na powierzchni DOMEXPO znajdą się biura (8 400 m2) i zaplecze gastronomiczne (ok. 1500 m2).

Inwestorem galerii DOMEXPO jest spółka Estia Modlińska. Zarządza projektem Grupa CMP. Inwestor podobne projekty realizuje również w Opolu (planowany termin oddania do użytku koniec 2013 roku) i Wrocławiu (otwarcie planowane na rok 2015).

domexpo galeria wnetrz warszawa
Autor: domEXPO DOMEXPO ma być oddane do użytku pod koniec 2014 roku
domexpo galeria wnetrz warszawa
Autor: domEXPO Poza częścią wystawienniczą w DOMEXPO znajdą się sale konferencyjne, sala bankietowa i biura
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej