Czy Skanska wybuduje biurowiec przy rondzie ONZ?

2016-12-05 11:44
Skanska kupiła działkę przy rondzie ONZ
Autor: Skanska Property Poland

Skanska Property Poland kupiła działkę w centrum Warszawy, na której obecnie znajduje się biurowiec Ilmet. Jaki los czeka budynek z lat 90’, tego jeszcze nie wiadomo. Można jedynie spekulować, a jedna z bardziej prawdopodobnych hipotez zakłada wyburzenie obiektu i budowę nowego, trzy razy większego.

Wraz z gruntem Skanska zakupiła również projekt biurowca Warsaw One, który został wykonany przez poprzedniego właściciela. Powstał on w 2011 roku w duńskiej pracowni Schmidt Hammer Lassen Architects. Zgodnie z założeniami biurowiec Ilmet miał zostać zastąpiony 188-metrowym wieżowcem. Decyzja o tym czy projekt zostanie zrealizowany nie została jeszcze podjęta. Aktualnie Skanska wstrzymuje się od komentarzy . Analizuje możliwości odpowiedniego zagospodarowania zakupionego terenu. Wiadomo, że spółka ocenia potencjał działki na około 60 000 m², tymczasem budynek Ilmetu oferuje niecałe 20 000 m² powierzchni użytkowej.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej