Condohotel w Mikołajkach: 89 apartamentów i marina na 64 jachty

2010-12-02 10:19
Hotel apartamentowy w Mikołajkach to luksusowa inwestycja typu condohotel, budowana w standardzie czterogwiazdkowym
Autor: od Inpro S.A. Hotel apartamentowy w Mikołajkach to luksusowa inwestycja typu condohotel, budowana w standardzie czterogwiazdkowym.

Inpro S.A. z Gdańska, wybuduje w samym sercu Mazur, luksusowy czterogwiazdkowy condohotel z 89 apartamentami i mariną jachtową. Budowa rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zakończy w 2013 r.

Na Wyspie Ptasiej Jeziora Mikołajskiego (bezpośredni dostęp do jeziora), powstanie kompleks 89 komfortowych apartamentów o powierzchniach od 32,9 m2 do 104,8 m2 (z udziałami w częściach wspólnych, takich jak: restauracja z tarasem widokowym na jezioro, basen, SPA i kompleks saun). Atrakcyjność hotelu podniesie prywatna marina z 64 miejscami do cumowania.

- Kilka lat temu narodziła się w Polsce formuła tzw. condohotelu, w której własność apartamentu w nadmorskiej miejscowości wypoczynkowej, można połączyć z atrakcyjną formą inwestowania poprzez wynajmowanie, w ramach kompleksowej oferty hotelowej. Nasza spółka była pionierem takich produktów na rynku polskim. Ponieważ oferta kierowana jest do bardzo wąskiej grupy odbiorców, o jej sukcesie decyduje unikalność, w tym przede wszystkim doskonała lokalizacja, jakość i standard wykonania oraz dodatkowe atrakcje. Duże zainteresowanie ofertą apartamentów na wynajem w naszym Domu Zdrojowym na półwyspie helskim przekonało nas do podjęcia decyzji o realizacji kolejnej inwestycji tego typu – mówi Piotr Stefaniak, Prezes Zarządu Inpro S.A.

W hotelu zostaną zastosowane najwyższej jakości materiały wykończeniowe. Luksusowy charakter inwestycji podkreślą tereny zielone zaprojektowane tuż nad wodą, łatwy dostęp do wszystkich kondygnacji budynków (także dla osób niepełnosprawnych) oraz całodobowy system monitorowania kompleksu.

Łączna, mieszkalna powierzchnia użytkowa condohotelu będzie wynosiła 3820 m2. Najbardziej ekskluzywne apartamenty w condohotelu, z bezpośrednim wyjściem na taras prywatnej mariny, będą kosztowały około 25 000 zł/ m2.

Wnętrza apartamentów zostały zaprojektowane w stylu nowoczesnym, uwzględniając najnowsze trendy światowe
Autor: od Inpro S.A. Wnętrza apartamentów zostały zaprojektowane w stylu nowoczesnym, uwzględniając najnowsze trendy światowe.

Hotel apartamentowy w Mikołajkach to inwestycja, której rentowność z pewnością przewyższy stopę zwrotu z lokaty bankowej. Oczekiwany zwrot z zaangażowanego kapitału to 9%. Dodatkową korzyścią z tej inwestycji może być również nowa forma opodatkowania w formie ryczałtu od przychodów w wysokości 8,5%.

System "condo" jest popularnym od 20 lat w Europie Zachodniej, Meksyku, Stanach Zjednoczonych oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich sposobem zarządzania własnym apartamentem. W wybudowanym w atrakcyjnej lokalizacji apartamentowcu indywidualni inwestorzy wykupują na własność apartamenty z możliwością ich wynajmowania podczas swojej nieobecności.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej