Lotnisko Chopina. Pierwsze w Polsce miasteczko lotniskowe

2012-11-02 13:36
Chopin Airport City
Autor: Chopin Airport City Miasteczko biznesowe z zapleczem rekreacyjnym Chopin Airport City

Na terenach wokół Lotniska Chopina powstanie pierwsze w Polsce miasteczko lotniskowe o nazwie Chopin Airport City. Jego realizacja będzie trwała 10 lat. Koszt inwestycji szacowany jest na ok. 1 mld zł. Inwestorem przedsięwzięcia jest Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Na działce o powierzchni ponad 22 ha planowana jest budowa nowoczesnej dzielnicy biznesowej, w skład której wejdą biurowce klasy A, hotele, centra konferencyjne i handlowe, a także obiekty rekreacyjne oraz ogólnodostępny park.

Chopin Airport City jest odzwierciedleniem światowego trendu, który polega na budowaniu wokół portów lotniczych miasteczek lotniskowych. W Polsce będzie to pierwszy tego typu projekt realizowany wokół lotniska Chopina w Warszawie. W ciągu najbliższych 10 lat tereny zlokalizowane w południowej części Warszawy, przy drodze dojazdowej do Lotniska Chopina zostaną przekształcone w park biznesu z funkcjami rekreacyjnymi i rozrywkowymi. W ramach nowoczesnej dzielnicy biznesowej zostaną wybudowane wysokiej klasy biurowce, centrum konferencyjne z jedną z największych sal w Warszawie, a także hotele klasy Premium i ośrodki rekreacyjne, które wpisane zostaną w otoczenie zieleni miejskiej.

Miasteczko Chopin Airport City będzie realizowane jako inwestycja zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju. Założenia zrównoważonego rozwoju będą realizowane dla każdego z planowanych obiektów, a także w skali całego projektu. Atutem inwestycji w Warszawie jest bezpośrednie sąsiedztwo z Lotniskiem Chopina, które zapewnia dobrą komunikację lotniczą z większością dużych miast w Europie. Kompleks będzie również bardzo dobrze skomunikowany z centrum Warszawy oraz całą Polską.
Za realizację inwestycji będzie odpowiadało Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze

Chopin Airport City
Autor: Chopin Airport City Zaletą parku biznesowego Chopin Airport City będzie lokalizacja. Inwestycja powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Lotniska Chopina, co zapewni dobrą komunikację lotniczą z większością dużych miast w Europie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej