Chińczycy w Koszalinie

2007-06-04 16:19

W Koszalinie, na terenie Słupskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ma powstać Chińskie Centrum Produkcyjne. Jest to pierwsza inwestycja tego typu w Europie.

Chińska firma EIW Industrial Development kupiła ok. pięciohektarową działkę, na której mają powstać firmy produkujące urządzenia elektroniczne i rowery. Kompleks Koszalin (taką nazwę ma koszalińska część SSSE) obejmuje tereny o łącznej powierzchni 22 hektarów i jest położony ok. 4 km od centrum miasta. Taka lokalizacja jest niewątpliwie zachętą dla potencjalnych inwestorów. Inwestycje Chińczyków oznaczają kilkaset nowych miejsc pracy. Dotychczas podpisano tylko jedną umowę na sprzedaż gruntu w Kompleksie Koszalin, druga jest w fazie negocjacji. Obecnie w koszalińskiej strefie trwają prace związane z uzbrojeniem terenu, na które budżet miasta będzie musiał przeznaczyć ok. dwóch mln zł.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej