Centrum logistyczne w Gdyni

2007-05-17 18:52

W Gdyni powstanie nowe Centrum Dystrybucyjno - Logistyczne, usytuowane na 40 hektarowej działce w pobliżu terminali portowych. Wartość inwestycji to 18 milionów euro. 19 lutego podpisano list intencyjny w sprawie ustanowienia Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE) na przeznaczonych na inwestycję terenach.

Centrum zostanie zbudowane w rejonie przylegającym do Bałtyckiego Terminalu Kontenerowego BCT, w sąsiedztwie Gdynia Container Terminal SA oraz Terminala Promowego obsługiwanego przez wiodącego operatora europejskiego, firmę Stena Line ze Szwecji.

Włączenie Centrum do PSSE pozwoli przyciągnąć do niej inwestorów. Przewiduje się, że w ramach CDL działać będą różne podmioty gospodarcze, zwłaszcza operatorzy logistyczni, przedsiębiorstwa zajmujące się usługami składowymi i firmy spedycyjne.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej