Centrum handlowe Tarasy Zamkowe w Lublinie zostanie otwarte 4 marca 2015

2015-02-16 22:03
Centrum handlowe w Lublinie. Tarasy Zamkowe
Autor: Immofinanz Group Tarasy Zamkowe w Lublinie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami inwestora, Immofinanz Group, centrum handlowe Tarasy Zamkowe zostanie otwarte na początku marca. Tarasy Zamkowe to pierwsze polskie centrum handlowe, które uzyskało pre-certyfikat BREEAM Excellent.

Generalnym wykonawcą Tarasów Zamkowych był Warbud. Prace budowlane zostaly zakonczone zgodnie z harmonogramem i inwestor podał oficjalną datę otwarcia nowej galerii handlowej w Lublinie. 4 marca 2015 roku można będzie po raz pierwszy zrobić zakupy w nowej galerii i przykonać się na własne oczy jak wygląda ogród zaprojektowany na dachu galerii. Zielony dach Tarasów Zamkowych ma być tarasem widokowym dla klientów centrum. Z dachu galerii rozlega się piękny widok na lubelski zamek i Stare Miasto.

Na powierzchni 38 000 m2 na klientów czeka 150 sklepów i lokali usługowych.

Tarasy Zamkowe uzyskały certyfikat BREEAM Excellent dla fazy projektowej. Zastosowane technologie dotyczą redukcji zużycia energii o 36,4%, redukcji zużycia wody o 55%, redukcji emisji gazów cieplarnianych o 35% oraz zapewnienie zdrowszego środowiska dla pracowników.

Projekt centrum handlowego Tarasy Zamkowe powstał w pracowni Bolesława Stelmacha.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej