Centrum handlowe MAKRUM w Bydgoszczy: 57 000 mkw powierzchni najmu

2011-10-11 12:15
Centrum handlowe MAKRUM w Bydgoszczy
Autor: Makrum Development Umowę dotyczącą przebudowy układu drogowego wokół centrum handlowego Makrum podpisano 3 października 2011 r

Makrum Development Sp. z o.o., inwestor budowanego centrum handlowego MAKRUM w Bydgoszczy, podpisał porozumienie z prezydentem miasta w sprawie przebudowy układu drogowego wokół centrum, a także złożył wniosek o pozwolenie na budowę. Planowana data otwarcia centrum handlowego to IV kwartał 2013 roku.

Centrum handlowe MAKRUM

Na osiedlu Leśnym, na terenie fabryki MAKRUM powstanie największe centrum handlowe w rejonie bydgoskim - Makrum. Rozpoczęcie budowy planowane jest na początku przyszłego roku. Obecnie trwają prace rozbiórkowe na 9-hektarowej działce u zbiegu ulic Kamiennej i Sułkowskiego. Wyburzono już 13 budynków. Łączna powierzchnia najmu centrum wyniesie 57 000 mkw. Na ponad 30 000 mkw dwupoziomowej galerii znajdzie się 180 sklepów, w tym salony krajowych i międzynarodowych marek we wszystkich kategoriach. Dla zmotoryzowanych klientów dostępny będzie podziemny parking na 1600 miejsc oraz naziemny na 300 samochodów.

Szacunkowa wartość inwestycji, budynków podstawowych oraz infrastruktury, wynosi 250 mln zł. Grunty, które zostały przeznaczone pod budowę inwestycji, oszacowane zostały na 100 mln złotych i znajdują się w posiadaniu spółki celowej Makrum Development. Dodatkowe inwestycje towarzyszące realizacji inwestycji, w tym inwestycje projektów i przebudowy układu drogowego, są szacowane na kwotę od 25 do 30 mln złotych.

Zobacz jak będzie wyglądała Galeria Pomorska po rozbudowie

Umowę dotyczącą przebudowy układu drogowego wokół centrum handlowego podpisano 3 października 2011 r. Zrobiliśmy kolejny krok zbliżający nas do otwarcia centrum Makrum – komentuje Rafał Jerzy, prezes Makrum Development. Dokładnie uzgodniliśmy, które prace wykonujemy my, jako inwestor, a które miasto. W umowie szczegółowo uregulowano sprawy techniczne planowanych inwestycji komunikacyjnych. Koszty wykonania projektów dla wszystkich prac pokryje inwestor centrum. W bydgoskim Urzędzie Miasta Makrum Development złożył już wniosek o pozwolenie na budowę centrum. Wniosek obejmuje obiekt o funkcjach handlowych, usługowych i gastronomicznych.

Inwestor podpisał także list intencyjny z potencjalnym nabywcą udziałów w spółce Makrum Development. Partner, z którym rozmawiamy, to doświadczona na rynku nieruchomości komercyjnych spółka z Luksemburga – mówi Rafał Jerzy. Chcę jednak stanowczo podkreślić, iż planowana sprzedaż udziałów w spółce nie oznacza w żadnym wypadku naszego wyjścia z projektu. Wręcz przeciwnie: pozostaniemy zaangażowani do końca w jego realizację. Ważne jest zachowanie ciągłości procesów deweloperskich oraz nasza znajomość rynku lokalnego. Połączenie zaplecza finansowego z wiedzą branżową inwestora gwarantuje sukces wyrażony w stworzeniu interesującej przestrzeni komercyjno-publicznej dla mieszkańców Bydgoszczy i dobrego miejsca biznesu dla naszych najemców – wyjaśnia Rafał Jerzy.

Planowana data otwarcia centrum handlowego to IV kwartał 2013 roku.

Centrum handlowe MAKRUM w Bydgoszczy
Autor: Makrum Development Centrum handlowe MAKRUM - plac centralny, wizualizacja
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej