Centrum Biurowe Lubicz

2009-11-09 11:56
CBL
Autor: CBL sp. z o.o.

5 listopada 2009 r. nastąpiło uroczyste oddanie do użytku Centrum Biurowego Lubicz 2. Kameralny, elegancki, zaprojektowany w wysokim standardzie, zaspokaja potrzeby ceniących sobie jakość, wygodę pracy i lokalizację. To drugi już budynek w Krakowie należący do kompleksu biznesowego firmy CBL Sp. z o.o. Nowy obiekt na biznesowej mapie Krakowa, położony jest przy głównym ciągu komunikacyjnym, blisko Rynku Głównego i Starego Miasta.

Centrum Biurowe Lubicz 2 (CBL 2) jest budynkiem biurowym zlokalizowanym obok istniejącego już obiektu biurowo-usługowego Centrum Biurowe Lubicz (budynku oddanego do użytku we wrześniu 2000 r.).

- Nowy biurowiec położony jest w ścisłym centrum układu miasta. Bardzo dobra komunikacja publiczna, bliskość Dworca Głównego PKP oraz PKS, jak również bliskości Starego Miasta to cechy, które stanowią o jednej z najlepszych lokalizacji biurowych w Krakowie. Dzięki wyjątkowej architekturze oraz kameralnej wielkości obiekt ten będzie siedzibą najemców ceniących sobie najwyższą jakość warunków pracy. Jesteśmy zorientowani na najemców którzy szukają wysokiej klasy biura w centrum Krakowa z możliwością rozwoju i z dostępem do wielu funkcji użyteczności publicznej. Nasz budynek został stworzony właśnie dla nich - mówi Anna Duchnowska, odpowiedzialna za zarządzanie portfelem Funduszu Polonia Property Funds, członek zarządu spółki.

Deweloperem projektu i jednocześnie jedynym inwestorem jest fundusz zamknięty Polonia Property Fund I. Fundusz powiększył swój portfel nieruchomości poprzez dodanie budynku Centrum Biurowe Lubicz 2 do grupy innych, wysokiej jakości nieruchomości takich jak: Poznańskie Centrum Finansowe, Atrium Plaza i Atrium Centrum w centrum Warszawy, 4 budynki z kompleksu Wiśniowy Business Park w Warszawie, a także Obuda Gate i East West Business Center w Budapeszcie.

Centrum Biurowe Lubicz
Autor: CBL sp. z o.o. Fasada budynku, jeszcze w budowie, od strony ulicy Lubicz
Centrum Biurowe Lubicz
Autor: CBL sp. z o.o.

Autorem projektu obu budynków CBL jest Biuro Architektoniczne DDJM. Generalnym wykonawcą obiektu była firma Krakbau SA, a budowę na zlecenie inwestora nadzorowała międzynarodowa firma PM Group Polska.
CBL 2 posiada 7 kondygnacji naziemnych oraz 1 podziemną w większości przeznaczoną na powierzchnię garażową, która wraz z powierzchnią podziemną pierwszego budynku pomieści 244 samochody. Dodatkowo zaprojektowano 73 miejsca postojowe przed budynkiem. Całkowita powierzchnia nowego obiektu to 8500 m2, powierzchnia użytkowa 7500 m2, natomiast powierzchnia przeznaczona pod najem wynosi około 6000 m2. Wynajęto już 85% pow. budynku. Budynek charakteryzują m.in.: elegancki hol z recepcją, przeszklenia na pełnej wysokości, podnoszone podłogi techniczne.
Najmem powierzchni w budynku oraz jego zarządzaniem zajmuje się firma Knight Frank.

Centrum Biurowe Lubicz
Autor: CBL sp. z o.o.

Mirosław Januszko, wiceprezes ds. Inwestycji w Funduszu Polonia dodaje, że rozbudowa istniejącego budynku doskonale wpisuje się w aktualną strategię Funduszu:

- Na dzisiejszym, bardzo wymagającym rynku nieruchomości ważne jest budowanie portfela poprzez zakupy dobrej jakości budynków w kluczowych lokalizacjach oraz ciągłe podwyższanie jego wartości poprzez poprawę struktury umów najmu, czy tak jak w Krakowie, poprzez ich rozbudowę. Jest to możliwe dzięki bardzo dobremu zespołowi, który od prawie 10 lat tworzymy w Polsce oraz dzięki wielu osobom i firmom, które wspierały nas przy tym projekcie. Szczególnie jesteśmy wdzięczni naszym inwestorom, którzy zaufali nam przy realizacji tego projektu, bankowi Westdeutsche ImmobilienBank, który współfinansował tę inwestycję oraz długiej liście osób, dzięki których zaangażowaniu projekt okazał się sukcesem. Wierzymy w atrakcyjność polskiego rynku nieruchomości i liczymy, że wkrótce będziemy mogli poszczycić się kolejnymi, równie atrakcyjnymi projektami inwestycyjnymi w Polsce.

Jarosław Betka, członek zarządu spółki, odpowiedzialny ze strony inwestora za realizację inwestycji, podkreśla bardzo dobrą współpracę z władzami miasta Krakowa:

- Proces uzyskiwania pozwoleń i przygotowania inwestycji przebiegał bardzo sprawnie, a budowa została zrealizowana planowo, z zastosowaniem najnowocześniejszych metod budowlanych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej