Centrum Biurowe Francuska - pierwszy biurowiec GTC w Katowicach

2010-04-29 16:59
Centrum Biurowe Francuska
Autor: mat.: Advanced Public Relations Centrum Biurowe Francuska zaprojektowane zostało przez pracownię architektoniczną APA Wojciechowski we współpracy z katowickim biurem Stabil

W maju br. zostanie ukończony pierwszy etap Centrum Biurowego Francuska. Inwestycja Globe Trade Center realizowana jest w śródmieściu Katowic, przy ul. Francuskiej 34. W pierwszym z budynków znajduje się 11 000 mkw. powierzchni najmu.    

W skład Centrum Biurowego Francuska wejdą docelowo dwa sześciokondygnacyjne budynki biurowe klasy A o łącznej powierzchni najmu ponad 21 500 mkw. Drugi z budynków będzie wykańczany wraz z postępami w wynajmie dostępnej w nim powierzchni. Najemcy będą mieli możliwość elastycznej aranżacji powierzchni piętra, która będzie mogła być wykorzystywana przez jednego lub więcej najemców w układzie typu open space lub gabinetowym. Powierzchnia typowego piętra w budynku A wynosi 1 740 mkw. Kompleks będzie w pełni wyposażony w klimatyzację, nowoczesne systemy telekomunikacyjne, profesjonalny system ochrony, podwieszane sufity oraz uchylne okna. W podziemnym parkingu znajdzie się 400 miejsc parkingowych. Genralnym wykonawcą inwestycji jest firma HOCHTIEF Polska.

Przeczytaj koniecznie: GTC i Polnord zrealizują nowe centrum handlowe w warszawskim Wilanowie

Inwestycja GTC jest częścią kształtującej się nowej dzielnicy biznesowo-usługowej Katowic. W bezpośrednim sąsiedztwie Centrum Biurowego Francuska znajdują się siedziby wielu kluczowych instytucji – władz samorządowych, Sądu Okręgowego, a także znanych firm polskich i międzynarodowych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej