GTC i Polnord zrealizują nowe centrum handlowe w warszawskim Wilanowie

2010-03-03 16:21

Globe Trade Center i Polnord wspólnie zrealizują nowoczesne centrum handlowe w Warszawie. Planowana inwestycja powstanie na 7-hektarowej działce w Wilanowie. Początek prac zaplanowano na drugą połowę 2010 r., po otrzymaniu pozwolenia na budowę.

GTC i Polnord SA uzgodniły kluczowe warunki umowy w sprawie utworzenia spółki joint venture, która wybuduje centrum handlowe w Warszawie. Inwestycja powstanie na działce o powierzchni 7 hektarów, będącej częścią należącego do Polnord Miasteczka Wilanów. Planowane centrum handlowe będzie dysponowało 60 000 mkw. powierzchni najmu. Jego szacowana wartość wyniesie ponad 250 mln euro.

- Cieszymy się, że to właśnie Polnord – firma z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży budowlanej – będzie naszym partnerem przy realizacji tego przedsięwzięcia. GTC wniesie do projektu swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie realizacji nowoczesnych obiektów handlowych, w tym doskonałe relacje z kluczowymi markami polskimi i międzynarodowymi. Lokalizacja planowanego centrum handlowego pozwoli najemcom na bezpośrednie dotarcie do klientów dysponujących najwyższą siłą nabywczą w Polsce – powiedział Eli Alroy, przewodniczący rady nadzorczej GTC SA.

Finalna umowa pomiędzy GTC i Polnord zostanie podpisana w ciągu najbliższych kilku tygodni, po zakończeniu procesu due diligence.

Firma GTC znana jest w Polsce z takich realizacji jak: Galeria Mokotów w Warszawie, Galeria Kazimierz w Krakowie oraz Galeria Jurajska w Częstochowie.  

Polnord działa obecnie w czterech sektorach rynku nieruchomości: mieszkaniowym, biurowym, hotelowym oraz handlowym. Polnord posiada bank ziemi pozwalający na realizację 1,5 mln mkw. powierzchni mieszkaniowej i komercyjnej. Spółka jest notowana na GPW w Warszawie.

- Współpraca pomiędzy obiema firmami będzie źródłem znaczącego wzrostu ich wartości dla udziałowców. Realizacja tego projektu będzie również ważna dla dzielnicy Wilanów. Jako firma tworząca Miasteczko Wilanów, wiemy, jak bardzo potrzebne jest nowoczesne centrum handlowe w tej szybko rozrastającej się części miasta. Mam nadzieję, że projekt zrealizowany wspólnie z GTC będzie początkiem dalszej współpracy - powiedział Ryszard Krauze, przewodniczący Rady Nadzorczej Polnord SA.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej