Centrum Belvedere

2007-05-24 18:13
belvedere
Autor: brak danych

Właśnie rozpoczęły się prace na budowie Centrum Belvedere. Budynek stanie przy ulicy Bonifraterskiej na Muranowie. Gmach zbuduje firma Mostostal Warszawa.

Inwestorem osiemdziesięciometrowego biurowca jest austriacki koncern Immoconsult Leasinggesllschaft mbH. Firma za wykonanie inwestycji zapłaci Mostostalowi ponad 31 mln zł. Centrum Belvedere wraz z budynkiem Intraco, stojącym po przeciwnej stronie ulicy Andersa stworzy bramę wjazdową na Żoliborz.

Pierwsze prace budowlane rozpoczęły się już w 2003 roku - wylano wtedy fundamenty i zbudowano trzypoziomowy parking podziemny. Jednak na tym etapie prace zostały wstrzymane. Inwestor nie podał przyczyny wstrzymania budowy tego biurowca jednak prawdopodobnie powodem takiej decyzji było załamanie się rynku powierzchni biurowych. Teraz inwestycja znowu zrobiła się opłacalna, gdyż rynek powierzchni biurowych rozkwita. Budynek będzie maił 25 pięter, na których pomieści się prawie 30 000 m2 powierzchni biurowej. Jak zapewnia przedstawiciel firmy, obiekt będzie spełniał wszystkie wymogi stawiane budynkom biurowym klasy A. Gmach zostanie wyposażony w elektroniczny system zarządzania budynkiem, wentylację i czterorurową klimatyzację bazującą na fan coilach. W Centrum Belvedere nie będzie można otwierać okien. Kondygnacje biurowe będzie można zaaranżować w systemie otwartym oraz będzie je można podzielić na gabinety. Powierzchnie zostaną wykończone w kamieniu, drewnie i szkle. Parter został zarezerwowany na powierzchnie usługowe - znaleźć się tam wśród których będzie restauracja, pralnia chemiczna, kiosk i oddział banku. Parking pomieści 317 samochodów. Projekt budynku należy do architektów z Kancelarii Inwestycyjnej "Proreryty-Projekt". Mostostal trochę go udoskonalił. Budynek ma zostać oddany do użytku w styczniu 2008 roku. Na razie koncern nie ma żadnych najemców na lokale w budynku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej