CD Projekt startuje z nową inwestycją. I nie chodzi o grę

2022-08-25 7:20
parking CD Projekt
Autor: proj. Medusa Group CD Projekt buduje na warszawskiej Pradze wielopoziomowy parking (dwie kondygnacje podziemne i dwie naziemne)

CD Projekt - spółka zajmująca się produkcją gier wideo, z bestsellerowym Wiedźminem na czele, od lat swoją siedzibę ma na ul. Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze. I właśnie w tym miejscu firma rozpoczęła budowę wielopoziomowego parkingu z dachem do rekreacji i uprawiania crossfitu. Ale to nie koniec inwestycji spółki gamingowej. W planach jest zielony biurowiec.

CD Projekt to spółka giełdowa, do której należy m.in. spółka CD Projekt RED specjalizująca się w produkcji i dystrybucji gier wideo, a najbardziej znane to Wiedźmin czy Cyberpunk 2077. CD Projekt swoją siedzibę ma na warszawskie Pradze, przy ul. Jagiellońskiej. Firma kupiła tu w sumie 2,5 hektara terenu, na którym rozpoczęła inwestycję - budowę nowoczesnego kampusu, w skład którego wejdzie wielopoziomowy parking oraz biurowiec - nowa siedziba CD Projektu. Projekt architektoniczny kompleksu opracowało śląskie biuro Medusa Group. Inwestycja już się rozpoczęła.

Najpierw wielopoziomowy parking CD Projekt

Inwestycja CD Projekt rozpoczęła się od budowy parkingu. Ale nie będzie to po prostu parking. Będzie to obiekt składający się z dwóch kondygnacji podziemnych oraz dwóch nadziemnych, pokrytych perforowaną blachą polerowaną o nieregularnym profilu. Od zachodu architekci przewidzieli tarasowe uskoki gęsto obsadzone pnączami, a na dachu przestrzeń rekreacyjną z wydzieloną strefą do uprawiania crossifitu oraz organizowania spotkań i pracy na świeżym powietrzu. W strefie rekreacyjnej ma postać boisko do koszykówki. Przestrzeń na dachu będzie ogrodzona lekką, ażurową siatką, która również ma być porośnięta pnączami.

Parking będzie dysponować 129 miejscami, przy czym każde zostanie przystosowane do montażu ładowarek dla samochodów elektrycznych.

Według planów firmy parking ma zostać oddany do użytku pod koniec 2022.

CD Projekt nowa siedziba
Autor: proj. Medusa Group Parking CD Projekt ma być gotowy jeszcze w tym roku

Potem budynek biurowy porośnięty roślinnością

Będzie to biurowiec sześciokondygnacyjny o powierzchni 6000 m², z przewagą drewna w konstrukcji, szkła, a przede wszystkim zieleni. Poszczególne kondygnacje pozbawione zostały wewnętrznych słupów i ścian nośnych, aby łatwiej było adaptować je do aktualnych potrzeb i ewentualnych zmian. Wzdłuż przeszklonych elewacji projektanci zaplanowali porośnięte zielenią balkony. Duże, rozsuwane okna pozwolą dodatkowo wykorzystywać powietrze zewnętrzne do naturalnego chłodzenia pomieszczeń oraz stworzą wyjątkową przestrzeń do pracy. Wszystkie rośliny porastające budynek maja być podlewane retencjonowaną deszczówką.

Budowa nowej siedziby CD Projekt ma się rozpocząć w 2023 roku. Firma ma już pozwolenie na jego budowę. Inwestycja będzie gotowa w 2025.

Biurowiec CD Projek
Autor: proj. Medusa Group Biurowiec CD Projek zaprojektowała pracowania Medusa Group

MaB

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej