Capital High. Koncepcja nowoczesnej dzielnicy biznesowej w Krakowie

2012-09-17 12:10
Capital High
Autor: Capital High

Podczas konferencji "Metropolie XXI wieku. Rozwój przestrzenny miast. Kraków - Paryż", która odbyła się 11 września 2012 r. w Krakowie zaprezentowano ideę Capital High. To odważna koncepcja zagospodarowania terenów Krakowa, zlokalizowanych w południowo-zachodniej części miasta. Idea stworzenia na obrzeżach miasta nowoczesnej, wielofunkcyjnej dzielnicy, odpowiadającej na potrzeby mieszkańców i wyzwania XXI wieku. Stworzenie miejsca, będącego przestrzenią, w której nie tylko się pracuje, ale także mieszka i spędza wolny czas. Autorem koncepcji jest Arkadiusz Nagięć.

Kraków jak Paryż, Londyn czy Wiedeń. Idea nowoczesnej dzielnicy biurowo-handlowo-mieszkalnej Capital High

Idea wielofunkcyjnej dzielnicy Capital High to koncepcja stworzenia przestrzeni miejskiej, odpowiadającej na potrzeby mieszkańców i wyzwania XXI wieku. Wielofunkcyjne i kompleksowe projekty są szansą na harmonijny rozwój współczesnych miast.

Według spółki Capital High nowa dzielnica Krakowa to przede wszystkim możliwość zwiększenia potencjału gospodarczego regionu, podniesienie atrakcyjności tej części miasta, zarówno dla mieszkańców, jak i inwestorów, to stworzenie miejsca, będącego przestrzenią, w której się pracuje, mieszka i spędza wolny czas.

Wstępna koncepcja centrum biznesowego w Krakowie obejmuje budowę dwóch wysokościowców. Wokół nich powstałyby mniejsze biurowce, galerie handlowe, budynki usługowe i zabudowa mieszkaniowa. Wszystko to z myślą o stworzeniu miejsca samowystarczalnego, wyposażonego we wszystkie funkcjonalności, w którym można pracować i mieszkać.

Realizacja inwestycji z dala od centrum, w południowo-zachodniej części miasta, nie zakłóciłaby zabytkowej panoramy Krakowa. Miejsce to ma potencjał, który należy wykorzystać. Wśród atutów terenów przy ul. Skotnickiej należy wymienić przede wszystkim dobrą komunikację (węzeł autostrady A4, port lotniczy w odległości 10 km). To obszar niewymagający przekształceń, na którym możliwa jest realizacji zabudowy wysokościowej bez negatywnego wpływu na tkankę historyczną miasta. Dodatkowym atutem jest bliskośc terenów zielonych i rekreacyjnych, a także zaplecze logistyczno-przemysłowe w Strefie Aktywności Gospodarczej w Skawinie.

Capital High
Autor: Capital High
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej