"Budowlany Oscar 2002" dla fabryki Cersanit II SA

2007-06-04 12:59

Jedną z nagród XIII edycji konkursu "Budowa Roku" organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa otrzymała firma Cersanit II SA. Kapituła wyróżniła starachowicką Fabrykę Wanien Akrylowych, Kabin Prysznicowych i Brodzików.

Konkursu "Budowa Roku" organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Kapituła konkursu ocenia kompletny proces inwestycyjny pod względem nowoczesności, funkcjonalności, ekonomiczności zastosowanych rozwiązań i materiałów, jakości wykonawstwa, bezpieczeństwa i warunków pracy, organizacji budowy i czasu jej realizacji. W czerwcu br. wręczono "budowlane Oscary" XIII edycji konkursu. Firma Cersanit II SA mieszcząca się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Starachowicach otrzymała nagrodę II stopnia w kategorii "Budownictwo przemysłowe i halowe" - za budowę Zakładu Wanien Akrylowych, Kabin Prysznicowych i Brodzików.
Inwestycja składa się z zakładu produkcyjnego oraz zaplecza biurowo-technicznego i socjalnego. Powierzchnia zabudowy wynosi 8529 m. kw., zaś użytkowa 8262 m. kw. Drogi, place manewrowe, parkingi i chodników zajmują 13 600 m. kw. Głównym obiektem jest hala produkcyjna, w której poza dwiema liniami produkcyjnymi wyrobów akrylowych, znajdują się magazyny surowców i wyrobów gotowych, laboratoria i inne pomieszczenia techniczne. Fabrykę wybudowano w 5 miesięcy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej