"Budowlany Oscar 2002" dla fabryki Cersanit II SA

2007-06-04 12:59

Jedną z nagród XIII edycji konkursu "Budowa Roku" organizowanego przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa otrzymała firma Cersanit II SA. Kapituła wyróżniła starachowicką Fabrykę Wanien Akrylowych, Kabin Prysznicowych i Brodzików.

Konkursu "Budowa Roku" organizowany jest przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa przy współudziale Ministerstwa Infrastruktury i Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Kapituła konkursu ocenia kompletny proces inwestycyjny pod względem nowoczesności, funkcjonalności, ekonomiczności zastosowanych rozwiązań i materiałów, jakości wykonawstwa, bezpieczeństwa i warunków pracy, organizacji budowy i czasu jej realizacji. W czerwcu br. wręczono "budowlane Oscary" XIII edycji konkursu. Firma Cersanit II SA mieszcząca się w Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Starachowicach otrzymała nagrodę II stopnia w kategorii "Budownictwo przemysłowe i halowe" - za budowę Zakładu Wanien Akrylowych, Kabin Prysznicowych i Brodzików.
Inwestycja składa się z zakładu produkcyjnego oraz zaplecza biurowo-technicznego i socjalnego. Powierzchnia zabudowy wynosi 8529 m. kw., zaś użytkowa 8262 m. kw. Drogi, place manewrowe, parkingi i chodników zajmują 13 600 m. kw. Głównym obiektem jest hala produkcyjna, w której poza dwiema liniami produkcyjnymi wyrobów akrylowych, znajdują się magazyny surowców i wyrobów gotowych, laboratoria i inne pomieszczenia techniczne. Fabrykę wybudowano w 5 miesięcy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej