Budowa fabryki Pilkington Automotive Poland zakończona

2015-11-23 15:08
Fabryka Pilkington Automotive Poland
Autor: materiał prasowy Fabryka Pilkington Automotive Poland w Chmielowie

Deweloper powierzchni przemysłowych, Panattoni Europe, zakończył prace w ramach budowy nowego zakładu produkcji innowacyjnych szyb samochodowych dla Pilkington Automotive Poland. Obiekt powstał w Chmielowie, na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej EURO-PARK WISŁOSAN.

Nowoczesny zakład produkcji szyb samochodowych, Pilkington Automotive Poland, to druga fabryka firmy Panattoni Europe w Polsce. Będą w niej wytwarzane szyby przeznaczone dla producentów samochodów z całego świata, w tym również do pojazdów ciężarowych. Realizacja obiektu magazynowo-produkcyjnego o całkowitej powierzchni 56 000 m ², przebiegała w trzech etapach. Budowę rozpoczęto w 2012 roku i zakończono we wrześniu 2015.
Fabryka Pilkington Automotive Poland wyposażona jest w innowacyjne linie technologiczne: do enkapsulacji, produkcji szyb do ciężarówek, szyb przednich oraz do instalacji na nich dodatkowych elementów. Projekt inwestycyjny zrealizowany został w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 4.5 "Wsparcie inwestycji o dużym znaczeniu dla gospodarki", współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej