Budimex realizuje drugi biurowiec nowej inwestycji Silesia Star w Katowicach

2015-04-29 11:13
Kompleks biurowy Silesia Star w Katowicach
Autor: APA Kuryłowicz & Assiciates Kompleks biurowy Silesia Star w Katowicach

Budimex będzie kontynuować prace przy nowej katowickiej inwestycji Silesia Star, projektu Kuryłowicz & Associates. Po wybudowanej części A kompleksu, spółka podpisała z inwestorem umowę na generalne wykonawstwo biurowca B.

Budimex rozpoczyna realizację II etapu nowej inwestycji Silesia Star

Nowa inwestycja śląska Silesia Star w Katowicach podzielona jest na II etapy – dwa budynki biurowe. Zarówno obiekt A jak i B zaprojektowany został przez architektów z pracowni Kuryłowicz & Associates. Kompleks powstanie przy Al. Roździeńskiego 10, w ścisłym centrum Katowic. Inwestorem jest spółka LC Corp Invest XVII. Na generalnego wykonawcę II etapu nowej inwestycji, budynku B realizowanego wraz z infrastrukturą wewnętrzną, inwestor wybrał po raz kolejny firmę Budimex. W piątek 10 kwietnia 2015 firmy podpisały umowę o wartości 61,5 mln zł na budowę biurowca. Budowa II etapu rozpoczęła się 11 kwietnia i potrwa do połowy sierpnia 2016.

Ta sama firma wybudowała wcześniej I etap inwestycji – bliźniaczej konstrukcji budynek A, którego realizacja trwała od września 2013 do października 2014. Jest to obiekt o powierzchni biurowej liczącej 12 710 m2 oraz 1 030 m2 powierzchni handlowo-usługowej zlokalizowanej w parterze. Budynek A i B zostaną ze sobą zespolone ogólnodostępnym pasażem. Pasaż ten połączy również kładkę dla pieszych nad Aleją Roździeńskiego z dzielnicą uniwersytecką.

Nazwa inwestycji: II etap inwestycji Silesia Star w Katowicach – budynek B
Adres inwestycji: Roździeńskiego 10, Katowice
Inwestor: LC Corp Invest XVII Sp. z o. o.
Autor projektu architektonicznego: Autorska Pracownia Architektury Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o.
Generalny wykonawca: Budimex SA
Początek realizacji: 11 kwietnia 2015
Planowane oddanie do użytku: 15 sierpnia 2016
Powierzchnia użytkowa: ok. 23 000 m2
Koszt inwestycji: 61,5 mln zł netto

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej