Brama w Gorce - nowa atrakcja Podhala otwarta!

2023-05-02 6:53
brama w Gorce
Autor: materiały prasowe Brama w Gorce to szczególne miejsce na mapie atrakcji Podhala. Łączy w sobie aspekt edukacyjny ze świetną zabawą i tworzy znakomite warunki do aktywnego wypoczynku osób, które je odwiedzają

Brama w Gorce, z najdłuższą galerią widokową w Polsce, to imponująca inwestycja w gorczańskich lasach koło Nowego Targu. Od 30 kwietnia 2023 Brama w Gorce otwarta jest dla turystów. Co oferuje nowa atrakcja turystyczno-edukacyjna Podhala?

Spis treści

  1. O projekcie Brama w Gorce
  2. Atrakcje centrum Brama w Gorce
  3. Otwarcie Bramy w Gorce
  4. Brama w Gorce lokalizacja
  5. Brama w Gorce - cennik

O projekcie Brama w Gorce

W ramach inwestycji - między Długą Polaną w Nowym Targu a Waksmundem - powstał potężny kompleks, obejmujący m.in. ścieżkę w koronach drzew i centrum edukacyjne. Budowa kompleksu rozpoczęła się w 2020 roku. Inwestorem jest spółka o tej samej nazwie, czyli Brama w Gorce, którą powołało 80 mieszkańców Waksmundu. Obiekt zbudowano na gruntach leśnej wspólnoty z Waksmundu.

Założeniem projektu Brama w Gorce jest umożliwienie poznania naturalnych walorów regionu, ale także ochrona obszaru o szczególnym znaczeniu przyrodniczym i krajobrazowym, które dotychczas ulegały degradacji.

Atrakcje centrum Brama w Gorce

Centrum Edukacyjno-Przyrodnicze Brama w Gorce, bo tak brzmi pełna nazwa obiektu, przeznaczony jest przede wszystkim dla tych, którzy lubią aktywny wypoczynek w kontakcie z przyrodą. Inwestycja umożliwia czerpanie przyjemności z odkrywania lokalnych atrakcji przyrodniczych i krajobrazowych doliny potoku Kowaniec. Jednocześnie ma charakter edukacyjny - umożliwia poszerzenie wiedzy przyrodniczej, kulturowej i historycznej o regionie.

Największą atrakcją inwestycji jest jedyna na Podhalu ścieżka w koronach drzew, przebiegająca m.in. nad potokiem Mały Kowaniec. Można tu spotkać się z gorczańską przyrodą i przespacerować najdłuższą w Polsce galerią widokową, a także wejść na dwie wieże (na wysokości 35 i 17 m), odkryć bogactwo podziemnej przyrody Gorców w 40 metrowym tunelu. Do zobaczenia jest też interaktywna ekspozycja w pawilonie przyrodniczo-edukacyjnym.

Otwarcie Bramy w Gorce

Brama w Gorce - centrum przyrodnicze wraz z ścieżką w koronach drzew - jest dostępne dla turystów od 30 kwietnia 2023.

Brama w Gorce jest otwarta od godz. 10 do 18.

brama w Gorce ścieżka
Autor: materiały prasowe Osią Centrum jest łatwo dostępna i bezpieczna ścieżka spacerowa o rekordowej długości - 1300 m

Brama w Gorce lokalizacja

Centrum przyrodniczo-edukacyjne Brama w Gorce powstało w odległości 20 minut samochodem lub 30 minut rowerem od Nowego Targu.

Do nowego centrum można się dostać od strony Długiej Polany na terenie Nowego Targu, jak również od strony wsi Waksmund.

brama w Gorce na Podhalu
Autor: materiały prasowe W trakcie przejścia napotkacie tablice edukacyjne, które przybliżą odwiedzającym środowisko naturalne Gorców

Brama w Gorce - cennik

Bilet normalny kosztuje 65 zł.Bilet ulgowy (dzieci od 3 - 14 lat, osoby w wieku ponad 65 lat, inwalidzi i ich opiekunowie) - 50 zł.Bilet rodzinny 2+1 (cena za rodzinne składającą się z 2 osób dorosłych oraz 1 dziecka do lat 14) - 140 zł.Bilet rodzinny 2+2 (cena za rodzinne składającą się z 2 osób dorosłych oraz 2 dzieci do lat 14) - 180 złBilet rodzinny - dopłata za 3 i kolejne dziecko w rodzinie do lat 14 (cena za 1 osobę) - 40 złDzieci do lat 3 mają wejście gratis.

Dla grup zorganizowanych (od 15 osób) - bilet kosztuje 50 zł za osobę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej