Biurowiec MCX

2007-11-08 16:32

Inwestycję rozpoczęto pod koniec września 2001 roku. Prace budowlane prowadzone są zgodnie z harmonogramem i obiekt zostanie oddany do użytku już pod koniec bieżącego roku. Szacunkowa wartość obiektu wynosi 30 milionów złotych.

Nowa siedziba MCX o powierzchni ponad 9 000 m2 powstaje na Mokotowie u zbiegu ulic Rzymowskiego i Gotarda. Firmą zarządzającą i odpowiedzialną za realizację całości prac jest PM Group Polska sp. z o.o. Autorami projektu architektonicznego są Marek Wajzner i Marek Rowicki,Jerzy Romańczyk - instalacje wentylacji i klimatyzacji, Jarosław Rogalski - instalacje teletechniczne, projekt wnętrz - Zbigniew Tomaszczyk z firmą Decorum.
Biurowiec będzie spełniał wymagania obiektu klasy A+.
Wykonawcą prac żelbetowych i i części podziemnej była firma Modzelewski i Rodek.


Podjęcie tak dużej inwestycji było długo rozważane przez zarząd MCX. O decyzji przesądziły plany rozwoju firmy związane z tworzeniem nowych stanowisk pracy dla specjalistów. Wynajem powierzchni biurowych okazał się rozwiązaniem niedoskonałym i zdecydowano o budowie własnej siedziby. Nawet jeśli dzisiaj wydaje się obiektem nieco na wyrost, to w ciągu kilku lat cały obiekt będzie wykorzystany przez pracowników MCX.
Szczególnie istotna dla inwestora jest wewnętrzna i zewnętrzna infrastruktura techniczna budynku. "Powstający, sześciokondygnacyjny budynek zapewni znakomite warunki pracy wszystkim naszym pracownikom. Jesteśmy przekonani, że budujemy jeden z najnowocześniejszych obiektów biurowych - uważa Piotr Wiśniewski, prezes zarządu MCX.

Dane techniczne:

  • powierzchnia ogólna części biurowej - 6540 m2
  • powierzchnia ogólna garażu podziemnego 2515 m2
  • kubatura 35000 m3

konstrukcja: żelbetowa wylewana na mokro, stropy żelbetowe bezbelkowe - beton B30 - stropy i B50 słupy, stal zbrojeniowa o podwyższonej wytrzymałości typu A-IV, zabezpieczenie ścian wykopu metodą ściany berlińskiej;

elewacje zewnętrzne: ślusarka aluminiowa i szklenie: ściana kurtynowa ze szkła strukturalnego z elementami przeziernymi i nieprzeziernymi tworząca wrażenie jednolitej tafli szklanej; tzw. linia pozioma na parterze i jako szklenie atrium (narożnik od strony głównego wejścia); okna aluminiowe doświetlające klatkę schodową. Kamieniarka: dla płaszczyzn pochyłych (tzw. glify) - granit polerowany, dla płaszczyzn pionowych: faktura granitu płomieniowana;

zewnętrzna i wewnętrzna infrastruktura budynku: instalacje będą spięte nowoczesnym, systemem zarządzania budynkiem BMS, rozważana jest opcja tzw. inteligentnego oświetlenia umożliwiającego osiągnięcie redukcji zużycia energii, windy najnowszej generacji, system instalacji wentylacji i klimatyzacji, oparty na rozwiązaniu tzw. "belek chłodzących".

Obiekt został przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

 

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej