Kolejna fabryka Baumit

2009-05-26 11:00
Baumit buduje czwartą fabrykę w Polsce
Autor: Baumit

Ponad 20 mln euro - tyle ma wynieść szacunkowa wartość obecnie planowanych przez Baumit inwestycji w Polsce. W ciągu najbliższych miesięcy rozpocznie się budowa nowej fabryki, a zakład produkcyjny w Łowiczu jest w trakcie modernizacji. Co wiecej, władze firmy już teraz zastanawiają się nad lokalizacją kolejnego zakładu, w którym chciałyby produkować przede wszystkim wyroby na bazie gipsu.

Czwarta fabryka Baumitu powstanie w Pobiedziskach koło Poznania. Jej budowa ma ruszyć jeszcze w czerwcu tego roku. Rozpoczęcie produkcji nastąpi już w przyszłym sezonie budowlanym. W 2010 roku zakład ma wyprodukować 150, a w 2011 - 250 tys. ton materiałów. Według szacunków koszt inwestycji wyniesie 16,5 mln euro.
Chociaż budowa fabryki w Pobiedziskach jeszcze się nie rozpoczęła, to firma już planuje jej rozbudowę - o nowoczesną wieżę załadunkową i powiększenie linii do produkcji wyrobów mokrych. W Łowiczu zakończenie podobnej inwestycji planowane jest na połowę lipca br. - jej koszt to około 3,5 mln euro.

Wizualizacja: fabryka Baumitu w Pobiedziskach (okolice Poznania)
Autor: Baumit Wizualizacja: fabryka Baumitu w Pobiedziskach (okolice Poznania)

Duży wpływ na zaopatrzenie polskiego rynku w materiały budowlane Baumitu będzie miał zakład produkcyjny w Detmarowicach (Czechy). Nowa fabryka, znajdująca się tuż przy polskiej granicy, jest dużym ułatwieniem do obsługi rynków takich jak Śląsk, Małopolska, czy Opolszczyzna. Jeśli chodzi o promień dostawy, odległości nie przekraczają w tych regionach nawet 200 km, więc możliwa jest szybka reakcja na zapotrzebowanie rynku.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej