Apartamentowiec ze szklaną kurtyną

2007-06-01 12:48
Prosta Tower
Autor: brak danych

Prosta Tower to nowa inwestycja firmy Marvipol Development, która ma powstać w centrum Warszawy, w odległości zaledwie 500 m od Pałacu Kultury i Nauki.


Prosta Tower będzie budynkiem apartamentowym o unikatowej architekturze, nawiązującej do najnowszych rozwiązań Liebeskinda, a także stanowiący echa idei architektury Gaudiego.

W budynku przy ul. Prostej 32 o niezwykłej fasadzie, zaprojektowanym w Autorskiej Pracowni Architektury Kuryłowicz & Associates, znajdzie się 60 mieszkań o powierzchni od 50 do ponad 300 m kw. z balkonami i oknami na dwie strony świata. Jego wysokość (22 piętra) i usytuowanie zapewniają widok na panoramę miasta.
Zaplanowany jest również 4-poziomowy podziemny parking. Szczególnie ciekawa jest koncepcja oddzielenia mieszkań i balkonów od naturalnego w tym miejscu poszumu dużego miasta. Osiągnięto to dzięki szklanej kurtynie pozwalającej jednocześnie na pełny dopływ światła. Wykonana ona zostanie ze szkła somoczyszczącego z nadrukiem i będzie pełniła również rolę ekranu termicznego, chroniąc przed nadmiernym nasłonecznieniem. Budynek ten bezpośrednio sąsiaduje z bryłą Łucka City, który zrealizowało JW Construction. Inwestor otrzymał już warunki zabudowy i chciałby w ciągu kilku miesięcy dostać pozwolenie na budowę, tak by pod koniec 2006 roku rozpocząć inwestycję.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej