APA Wojciechowski przygotuje projekt parku biznesowego Business Garden Wrocław

2011-10-21 10:31
APA Wojciechowski przygotuje projekt parku biznesowego Business Garden Wrocław
Autor: SwedeCenter Park biznesowy Business Garden we Wrocławiu - trzeci tego typu obiekt w Polsce

Wybrano pracownię architektoniczną, która przygotuje projekt kompleksu Business Garden Wrocław. To trzeci przyjazny środowisku park biznesowy w Polsce, za którego realizację odpowiada firma SwedeCenter. Projekt kompleksu biurowego przygotują architekci z zespołu APA Wojciechowski, wyłonieni w ramach konkursu.

Park biznesowy Business Garden Wrocław

SwedeCenter będące częścią grupy Inter IKEA, wybierając pracownię architektoniczną położyło nacisk na poszanowanie środowiska naturalnego i komfort najemców. Doświadczenie studia architektonicznego w podobnych przedsięwzięciach było jednym z czynników decydujących o wyłonieniu zwycięzcy.

Business Garden. Pierwszy zielony business park w Warszawie

Park biznesowy Business Garden Wrocław będzie składał się z 8 budynków, które łącznie dostarczą 120 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, w większości jest to powierzchnia biurowa. Będzie on trzecim i jednocześnie największym projektem realizowanym pod marką Business Garden. Inwestycja planowana jest na działce o powierzchni 7 hektarów. Pierwsze budynki przynależące do kompleksu mają zostać oddane do użytku w 2014 roku. Business Garden Wrocław będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Legnickiej i Dąbrówki, w pobliżu stacji PKP Mikołajów, naprzeciwko centrum handlowego Magnolia.
Business Garden Wrocław, Business Garden Warszawa i Business Garden Poznań będą zrealizowane pod kątem otrzymania certyfikatu LEED – Leadership in Energy and Environmental Design. Certyfikat LEED potwierdza wykorzystania przyjaznych środowiskowo materiałów i rozwiązań. Budynki nim opatrzone charakteryzować będzie wysoka jakość komponentów, zastosowanie technologii redukujących zużycie zasobów, odzyskujących wodę (w tym deszczówkę), kontrolujących jakość powietrza i dostęp naturalnego światła.
Na pierwszy projekt Business Garden aktualnie budowany w Warszawie, o powierzchni 90 tys. mkw składać się będą powierzchnie biurowe, hotelowe, restauracyjne i konferencyjne. Jego pierwsza faza będzie gotowa do wynajęcia we wrześniu 2012. Drugi Business Garden, o powierzchni ok. 80 tysięcy metrów, jest zlokalizowany w Poznaniu, a jego I faza będzie sukcesywnie oddawana w latach 2013 i 2014.

Werdykt jury uwzględniał holistyczne podejście architektów, elastyczność w gospodarowaniu przestrzenią, ale też doświadczenie pracowni w zastosowaniu projektowania dla zrównoważonego rozwoju. Architekci z APA Wojciechowski zrealizowali inwestycje biurowe o łącznej powierzchni ponad pół miliona metrów kwadratowych. – Business Garden Wrocław jest z pewnością dla nas jednym z najciekawszych i stanowiących wyzwanie projektem w historii pracowni. – tak wyrażał zadowolenie ze zwycięstwa Szymon Wojciechowski, prezes APA Wojciechowski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej