APA Wojciechowski przygotuje projekt parku biznesowego Business Garden Wrocław

2011-10-21 10:31
APA Wojciechowski przygotuje projekt parku biznesowego Business Garden Wrocław
Autor: SwedeCenter Park biznesowy Business Garden we Wrocławiu - trzeci tego typu obiekt w Polsce

Wybrano pracownię architektoniczną, która przygotuje projekt kompleksu Business Garden Wrocław. To trzeci przyjazny środowisku park biznesowy w Polsce, za którego realizację odpowiada firma SwedeCenter. Projekt kompleksu biurowego przygotują architekci z zespołu APA Wojciechowski, wyłonieni w ramach konkursu.

Park biznesowy Business Garden Wrocław

SwedeCenter będące częścią grupy Inter IKEA, wybierając pracownię architektoniczną położyło nacisk na poszanowanie środowiska naturalnego i komfort najemców. Doświadczenie studia architektonicznego w podobnych przedsięwzięciach było jednym z czynników decydujących o wyłonieniu zwycięzcy.

Business Garden. Pierwszy zielony business park w Warszawie

Park biznesowy Business Garden Wrocław będzie składał się z 8 budynków, które łącznie dostarczą 120 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni, w większości jest to powierzchnia biurowa. Będzie on trzecim i jednocześnie największym projektem realizowanym pod marką Business Garden. Inwestycja planowana jest na działce o powierzchni 7 hektarów. Pierwsze budynki przynależące do kompleksu mają zostać oddane do użytku w 2014 roku. Business Garden Wrocław będzie zlokalizowany przy skrzyżowaniu ulic Legnickiej i Dąbrówki, w pobliżu stacji PKP Mikołajów, naprzeciwko centrum handlowego Magnolia.
Business Garden Wrocław, Business Garden Warszawa i Business Garden Poznań będą zrealizowane pod kątem otrzymania certyfikatu LEED – Leadership in Energy and Environmental Design. Certyfikat LEED potwierdza wykorzystania przyjaznych środowiskowo materiałów i rozwiązań. Budynki nim opatrzone charakteryzować będzie wysoka jakość komponentów, zastosowanie technologii redukujących zużycie zasobów, odzyskujących wodę (w tym deszczówkę), kontrolujących jakość powietrza i dostęp naturalnego światła.
Na pierwszy projekt Business Garden aktualnie budowany w Warszawie, o powierzchni 90 tys. mkw składać się będą powierzchnie biurowe, hotelowe, restauracyjne i konferencyjne. Jego pierwsza faza będzie gotowa do wynajęcia we wrześniu 2012. Drugi Business Garden, o powierzchni ok. 80 tysięcy metrów, jest zlokalizowany w Poznaniu, a jego I faza będzie sukcesywnie oddawana w latach 2013 i 2014.

Werdykt jury uwzględniał holistyczne podejście architektów, elastyczność w gospodarowaniu przestrzenią, ale też doświadczenie pracowni w zastosowaniu projektowania dla zrównoważonego rozwoju. Architekci z APA Wojciechowski zrealizowali inwestycje biurowe o łącznej powierzchni ponad pół miliona metrów kwadratowych. – Business Garden Wrocław jest z pewnością dla nas jednym z najciekawszych i stanowiących wyzwanie projektem w historii pracowni. – tak wyrażał zadowolenie ze zwycięstwa Szymon Wojciechowski, prezes APA Wojciechowski.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej