Andersia Business Centre - ruszyła trzecia faza zagospodarowania Placu Andersa w Poznaniu

2010-06-09 12:30
Andersia Business Centre w Poznaniu
Autor: Von der Heyden Group

Andersia Business Centre (ABC) jest wspólnym przedsięwzięciem Von der Heyden Group i Miasta Poznań, zlokalizowanym w samym centrum Poznania. ABC stanowi trzeci etap zagospodarowania Placu Andersa. Razem z sąsiadującym Starym Browarem powstanie tętniące życiem centrum biurowo-hotelowo-handlowe w Poznaniu. Generalnym wykonawcą projektu, przygotowanego przez Pracownię Architektoniczną Ewy i Stanisława Sipińskich, jest firma Porr Polska. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 33 mln zł. Wmurowanie kamienia węgielnego pod trzecią fazę zagospodarowania Placu Andersa w Poznaniu odbyło się 8 czerwca 2010 roku.

Andersia Business Centre w Poznaniu
Autor: Von der Heyden Group

PROJEKT Andersia Business Centre
Realizacja przedsięwzięcia Andersia Business Centre będzie prowadzona przez powołaną wkrótce nową spółkę Celową Andersia Business Centre Sp. z o.o. Andersia Business Centre (ABC) to nowoczesny kompleks biurowy z pięcioma kondygnacjami nadziemnymi i dwoma podziemnymi (150 miejsc parkingowych) o powierzchni użytkowej ok. 14 500 m2. Powstanie przy ul. Królowej Jadwigi, w sąsiedztwie Starego Rynku, Starego Browaru oraz Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wartość inwestycji szacowana jest na ok. 33 mln Euro. Trwają negocjacje z instytucjami finansowymi, finansowanie prac podziemnych zostanie zapewnione ze środków własnych Inwestora.
Pierwszy etap zabudowy, Poznańskie Centrum Finansowe (I nagroda w konkursie „Najbardziej Inteligentny Budynek Roku 2001”), jak również drugi etap, Andersia Tower (nagroda I stopnia „Budowa Roku 2007”), to również projekty zrealizowane przez Von der Heyden Group. Budynek Poznańskiego Centrum Finansowego został sprzedany w grudniu 2004 r. Funduszowi AIB Polonia Property Fund S.a.r.l. Natomiast Budynek Andersia Tower został sprzedany w styczniu 2008 r. Funduszowi DEKA Immobilien.

LOKALIZACJA I DOSTĘPNOŚĆ Andersia Business Centre
Budynek ABC zamknie kompozycję przestrzenną Placu Andersa i stworzy pierzeję przy ul. Królowej Jadwigi w Poznaniu. Pomiędzy budynkiem PFC i Andersią Tower a ABC powstanie nowoczesny pasaż miejski, oświetlony i zagospodarowany, tworzący przejście między budynkami do nowopowstałego wewnętrznego placu pomiędzy Andersią Tower a ABC.

Andersia Business Centre znajdując się w ścisłym centrum Poznania dysponuje dogodnymi połączeniami komunikacyjnymi i jest otoczona gęstą siecią dróg publicznych. Obiekt położony jest przy ulicy Królowej Jadwigi, która znajduje się w odległości 7 km od autostrady A2. ABC ma dobry i szybki dojazd do lotniska pasażerskiego Ławica. Dotarcie do głównych krajowych dworców: autobusowego i kolejowego to 10 minutowy spacer. Ponad 600 000 osób mieszka w promieniu 20 minut jazdy od budynku ABC.

Plac Andersa stanowi zakończenie osi kulturalno-rozrywkowo-handlowej biegnącej wzdłuż Starego Rynku i ulicy Półwiejskiej. ABC jako budynek biurowy z powierzchnią handlową łącznie z okolicznymi obiektami tworzy wyjątkowo atrakcyjny obszar centrotwórczy.

Andersia Business Centre w Poznaniu
Autor: Von der Heyden Group


Andersia Business Centre - 3 faza zagospodarowania Placu Andersa w Poznaniu

 • Lokalizacja: Plac Andersa, centrum Poznania
 • Szacowana wartość inwestycji: 33 mln Euro
 • Powierzchnia użytkowa: 14 500 m2
 • Powierzchnia wynajmowalna: wysokiej klasy biura w 5 kondygnacyjnym budynku  2700 m2 na każdym piętrze, parter – powierzchnia handlowa
 • Dwupoziomowy garaż podziemny: 150 miejsc parkingowych
 • Cykl realizacyjny: rozpoczęcie budowy: Marzec 2010 r., planowane zakończenie stanu „0”: październik 2010 r., planowane zakończenie budowy: 2012 r.
 • Inwestor i deweloper: Von der Heyden Group, Andersia Property Sp. z o.o.
 • Architekt: Pracownia Architektoniczna Ewy i Stanisława Sipińskich Sp. z o.o.
 • Kierownik Projektu: Probuild Sp. z o.o.
 • Generalny Wykonawca stanu “0”: Porr (Polska) S.A.
 • Wyłączny Agent i doradca finansowy : Knight Frank Sp. z . o.o.


VON DER HEYDEN GROUP
Międzynarodowy Deweloper i Inwestor działający na rynku od 1989 roku. VDHG przez 20 lat doświadczenia na rynku nieruchomości poznała jego szczególny charakter i cieszy się zaufaniem lokalnych oraz międzynarodowych banków, jak również innych instytucji finansowych. VDHG specjalizuje się w realizacji wysokiej klasy projektów komercyjnych, jak również w renowacji budynków zabytkowych, za co została uhonorowana licznymi nagrodami.
Łączna wartość inwestycji na rynku nieruchomości poczyniona przez spółki VDHG przekroczyła kwotę 275 mln Euro. Do końca 2011 roku, VDHG zainwestuje ok. 125 mln Euro, co określi łączną wartość inwestycji na poziomie ok. 400 mln. Euro.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej