Ambasada Wielkiej Brytanii

2010-04-07 15:43
Ambasada Wielkiej Brytanii
Autor: mat. od firmy Inside s.j. Nowy budynek ambasady został uroczyście otwarty 16 października 2009 r.

Nowa siedziba Ambasady Brytyjskiej powstała przy ulicy Kawalerii w Warszawie, w sąsiedztwie innych ambasad oraz parku. Trzykondygnacyjny budynek, w kształce prostopadłościanu ma 4300 mkw powierzchni użytkowej. Całość otoczona została przeszkloną podwójną fasadą.

Firmy uczestniczące w realizacji

Prace projektowe zostały rozpoczęte w styczniu 2006 r. i były prowadzone przez zespoły z Londynu i Warszawy. Projekt architektoniczny wykonało brytyjskie biuro Tony Fretton Architects. Za całość prac odpowiedzialna była firma MACE Group, natomiasta Buro Happold - wielobranżowa firma inżynierów konsultantów, zapewniła usługi w zakresie konstrukcji, instalacji projektu ochrony przeciwpożarowej (FEDRA) oraz doradztwo z zakresu alternatywnych technologii i zrównoważonego rozwoju.

W nowym budynku Ambasady Brytyjskiej firma Inside s.j. dostarczyła i zamontowała metalowy sufit podwieszany durlum, system s5. Ten typ sufitu zbudowany jest z konstrukcji nośnej w kolorze szarym (bandrastrów) oraz elementów wypełniających - kasetonów perforowanych pomalowanych na biało. Daje się je łatwo zdemontować co umożliwia bezproblemowy dostęp do przestrzeni między sufitem a stropem.

Budynek

Na parterze zaplanowano wolną przestrzeń, która może zostać wykorzystana na wystawy, spotkania czy inne publiczne wydarzenia. Znajdzie się tam również otwarta ku ogrodowi kawiarenka. Pozostałą część parteru zajmują sekcje wizowa i konsularna, do których prowadzą osobne wejścia. Część biurowa została zaprojektowana na pierwszym i drugim piętrze. Przestrzeń biurową uatrakcyjniają dwa wewnętrzne, wypełnione roślinnością dziedzińce. W części poddasza, na drugim piętrze znajduje się apartament ambasadora.

Ambasada Wielkiej Brytanii
Autor: mat. od firmy Inside s.j. System sufitów podwieszanych Durlum
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej