Aleje Jerozolimskie 57 w Warszawie - będzie drugi Marriott? Hotel nie potwierdza, ale i nie zaprzecza

2024-05-21 11:52

Zabytkowa kamienica przy Al. Jerozolimskich 57 w Warszawie wkrótce może stać się luksusowym hotelem. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że właściciel budynku, Spółka Lam Investment prowadzi zaawansowane rozmowy z hotelowym gigantem. Czekamy na oficjalne potwierdzenie informacji przez Marriotta. Kamienicę niedawno obłożono rusztowaniami.

Spis treści

  1. Drugi Marriott przy Alejach Jerozolimskich? Na razie tylko nieoficjalnie
  2. Kamienica firmy Drzewiecki i Jeziorański - al. Jerozolimskie 57 w Warszawie
Murator Remontuje: Wymiana zlewu i baterii kuchennej

Drugi Marriott przy Alejach Jerozolimskich? Na razie tylko nieoficjalnie

Właściciel kamienicy przy Alejach Jerozolimskich 57 - firma F Group należąca do wietnamskiej, ale zarejestrowanej w Polsce Spółki Lam Investment - jeszcze do niedawna planował adaptację wnętrz na apartamenty na wynajem. Nieoficjalnie udało nam się ustalić, że plany te porzucił na rzecz kontraktu z Marriottem. Informację potwierdziły nam dwa niezależne źródła. Zrujnowana kamienica jeszcze do niedawna stała obłożona siatką zabezpieczającą i rynnami na spadający gruz. Dziś pokrywają ją rusztowania. 

O nową inwestycję zapytaliśmy Marriotta - jego polscy przedstawiciele nie potwierdzają, ale też nie zaprzeczają. Czekamy na oficjalne stanowisko korporacji.

Według naszych informacji inwestor czeka na wydanie pozwolenia na budowę - remont ma się wkrótce zacząć. Byłby to drugi budynek należący do sieci hotelów przy Alejach - pierwszy znajduje się po sąsiedzku, w wieżowcu przy Al. Jerozolimskich 65/79, na przeciwko Dworca Centralnego.

Tak bliskie sąsiedztwo dwóch hoteli Marriott nie jest niczym bezprecedensowym. W centrum Katowic wkrótce ruszą pracę nad inwestycją Kwartał Dworcowa, w którym sieć otworzy dwa hotele - Tribute Portfolio i Fairfield by Marriott. Można się spodziewać, że to właśnie Tribute Portfolio znajdzie się przy Alejach Jerozolimskich 57 - butikowy, luksusowy hotel wystrojem i kuchnią nawiązujący do historii zabytkowej kamienicy to idea przewodnia tej "rodziny hoteli". W grudniu 2022 roku pierwszy hotel Tribute Portfolio, Garamond, otwarto w Krakowie na Starym Mieście przy ul. Świętego Marka 37 w kamienicy hrabiego Potockiego, a później magnata prasowego Mariana Dąbrowskiego, założyciela "Ilustrowanego Kuryera Codziennego". Kamienica przy Al. Jerozolimskich 57 również ma wyrazistą historię.

Kamienica firmy Drzewiecki i Jeziorański - al. Jerozolimskie 57 w Warszawie

Budynek to historyczny obiekt lecznicy "Omega". W czasie powstania warszawskiego nie uległ prawie żadnym uszkodzeniom - ucierpiał natomiast w 43. roku podczas nalotów bombowych strony radzieckiej. Wszystko wskazuje na to, że wreszcie doczeka się remontu. Kamienica Drzewieckiego i Jaziorańskiego powstała w 1912 roku według projektu brytyjskiego architekta, Artura Gurneya. Nowoczesny budynek wyposażony był w centralne ogrzewanie i windy, własne źródło prądu i studnię artezyjską. 

Do 2006 roku działał tu Wojewódzki Szpital Chirurgii Urazowej Dziecięcej „Omega”, później przez krótką chwilę klub muzyczny. Od tego czasu kamienica stoi opuszczona.

Zobacz także: Każdy remont zaczyna się od chaosu. Zobacz, prace na placu Wolności w Bydgoszczy

Listen on Spreaker.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej