Airport City Gdańsk. I etap inwestycji przy lotnisku w Gdańsku

2019-10-25 9:59
Airport City Gdańsk
Autor: ©Port Lotniczy Gdańsk Wizualizacja I etapu kompleksu biurowego Airport City Gdańsk

Airport City Gdańsk to wielki kompleks biurowy, który powstanie naprzeciwko terminala pasażerskiego lotniska im. Lecha Wałęsy w Gdańsku. Pierwszy etap inwestycji zrealizuje HOCHTIEF Polska. Zobacz jak będzie wyglądał pierwszy biurowiec w nowym centrum biznesowym Airport City Gdańsk.

Airport City Gdańsk z pierwszym biurowcem Alpha

Pierwszy budynek biurowy w kompleksie Airport City Gdańsk nosi nazwę Alpha. Nie jest ona przypadkowa, gdyż nawiązuje do alfabetu fonetycznego NATO - ICAO, używanego do literowania w lotnictwie podczas prowadzenia komunikacji radiowej.

Airport City Gdańsk
Autor: ©Port Lotniczy Gdańsk Generalnym wykonawcą Airport City Gdańsk będzie HOCHTIEF Polska

Jaki będzie pierwszy biurowiec Alpha w Airport City Gdańsk?

Prace budowlane w okolicy lotniska w Gdańsku przy ul. Słowackiego ruszą jeszcze w 2019 roku. Obiekt będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne, na których powstanie ponad 175 miejsc postojowych. Alpha zaoferuje 16,6 tys. m² powierzchni całkowitej. Na parterze budynku zaprojektowano lokale usługowe. Przed budynkiem powstanie parking naziemny z 22 miejscami dla zmotoryzowanych. Budynek powstanie zgodnie z wytycznymi certyfikacji LEED na poziomie GOLD. Wartość kontraktu to prawie 66 mln zł.

Czytaj więcej o inwestycji Airport City Gdańsk, która powstanie przy Porcie Lotniczym Gdańsk>>

Airport City Gdańsk
Autor: ©Port Lotniczy Gdańsk Airport City Gdańsk będzie miał sześć kondygnacji nadziemnych i dwie podziemne

Alpha Airport City Gdańsk z charakterystyczną elewacją

Elewacja biurowca Alpha wykonana zostanie z okładziny aluminiowo-kompozytowej. Zdobić ją będą oryginalne elementy metalowe, kształtem przypominające lotki skrzydeł samolotu. Fasada będzie oświetlona, a źródła światła nawiązywać będą do wyglądu świateł pozycyjnych samolotu.

Airport City Gdańsk
Autor: ©Port Lotniczy Gdańsk Airport City Gdańsk powstanie zgodnie z wytycznymi certyfikacji LEED na poziomie GOLD

Kiedy zakończy się budowa I etapu Airport City Gdańsk?

Zgodnie z założeniami inwestora, którym jest Port Lotniczy Gdańsk, prace budowlane zakończą na przełomie II i III kwartału 2021 roku.

Jak dojechać do Airport City Gdańsk?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej