Port Lotniczy Gdańsk z nowoczesnym centrum biznesowym. Rusza budowa ACG

2019-10-25 10:42
Port Lotniczy Gdańsk
Autor: ©Port Lotniczy Gdańsk Wizualizacja centrum biznesowego, który przy Portcie Lotniczym w Gdańsku

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy to jedno z trzech najważniejszych lotnisk międzynarodowych w Polsce. Duża siatka połączeń umożliwia całemu Pomorzu znakomite możliwości komunikacji ze światem. Teraz powstanie tu również nowoczesne centrum biznesowe Airport City Gdańsk (ACG). Zobacz jaka inwestycja rusza naprzeciwko Portu Lotniczego Gdańsk.

W sąsiedztwie nowoczesnego Portu Lotniczego w Gdańsku powstanie kompleks Airport City Gdańsk (ACG), w którym w przyszłości będą powierzchnie biurowe, usługowe, hotelowe i gastronomiczne. Właśnie ruszył I etap inwestycji. Jeszcze w 2019 roku rozpoczną się prace budowlane na budowie biurowca Alpha. Generalnym wykonawcą inwestycji został HOCHTIEF Polska. Czytaj więcej o Airport City Gdańsk - Alpha>>

Port Lotniczy Gdańsk
Autor: ©Port Lotniczy Gdańsk Wizualizacja centrum biznesowego, który przy Portcie Lotniczym w Gdańsku

Port Lotniczy Gdańsk z kompleksem biurowo - usługowym

W Airport City Gdańsk powstanie kompleks budynków biurowo-usługowych wraz z obiektami towarzyszącymi. Inwestor przekonuje, że multimodalność lotniska czyli bliskość infrastruktury lotniskowej i bardzo dobre połączenia drogowe i kolejowe ze wszystkimi miastami regionu, to zdecydowanie ciekawe miejsce na stworzenie kompleksu biznesowego. Działka na której zaplanowano inwestycja rozciąga się w kierunku północny zachód – południowy wschód i sąsiaduje - od południa z linią Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM). Terminal pasażerski od kompleksu ACG oddzielony będzie estakadą PKM oraz nasypem kolejowym.

W ramach projektu ACG powstaną też drogi zewnętrzne wraz z niezbędnymi obiektami inżynierskimi, zagospodarowania terenu i małej architektury, sieć dróg wewnętrznych, placów, chodników i ścieżek rowerowych, sieci zaopatrzenia w media oraz do odprowadzania ścieków i wód opadowych. Dodatkowo obsadzony zielenią typu miejskiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej