Port Lotniczy Gdańsk z nowoczesnym centrum biznesowym. Rusza budowa ACG

2019-10-25 10:42
Port Lotniczy Gdańsk
Autor: ©Port Lotniczy Gdańsk Wizualizacja centrum biznesowego, który przy Portcie Lotniczym w Gdańsku

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy to jedno z trzech najważniejszych lotnisk międzynarodowych w Polsce. Duża siatka połączeń umożliwia całemu Pomorzu znakomite możliwości komunikacji ze światem. Teraz powstanie tu również nowoczesne centrum biznesowe Airport City Gdańsk (ACG). Zobacz jaka inwestycja rusza naprzeciwko Portu Lotniczego Gdańsk.

W sąsiedztwie nowoczesnego Portu Lotniczego w Gdańsku powstanie kompleks Airport City Gdańsk (ACG), w którym w przyszłości będą powierzchnie biurowe, usługowe, hotelowe i gastronomiczne. Właśnie ruszył I etap inwestycji. Jeszcze w 2019 roku rozpoczną się prace budowlane na budowie biurowca Alpha. Generalnym wykonawcą inwestycji został HOCHTIEF Polska. Czytaj więcej o Airport City Gdańsk - Alpha>>

Port Lotniczy Gdańsk
Autor: ©Port Lotniczy Gdańsk Wizualizacja centrum biznesowego, który przy Portcie Lotniczym w Gdańsku

Port Lotniczy Gdańsk z kompleksem biurowo - usługowym

W Airport City Gdańsk powstanie kompleks budynków biurowo-usługowych wraz z obiektami towarzyszącymi. Inwestor przekonuje, że multimodalność lotniska czyli bliskość infrastruktury lotniskowej i bardzo dobre połączenia drogowe i kolejowe ze wszystkimi miastami regionu, to zdecydowanie ciekawe miejsce na stworzenie kompleksu biznesowego. Działka na której zaplanowano inwestycja rozciąga się w kierunku północny zachód – południowy wschód i sąsiaduje - od południa z linią Pomorskiej Kolei Metropolitalnej (PKM). Terminal pasażerski od kompleksu ACG oddzielony będzie estakadą PKM oraz nasypem kolejowym.

W ramach projektu ACG powstaną też drogi zewnętrzne wraz z niezbędnymi obiektami inżynierskimi, zagospodarowania terenu i małej architektury, sieć dróg wewnętrznych, placów, chodników i ścieżek rowerowych, sieci zaopatrzenia w media oraz do odprowadzania ścieków i wód opadowych. Dodatkowo obsadzony zielenią typu miejskiego.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej