Zakład w Karlinie na sprzedaż

2009-12-02 13:14
Zakład w Karlinie
Autor: od Times Square PR

DLH Nordisk Karlino, zakład produkcji drzewnej należący do Grupy DLH, zajmujący się suszeniem i przerobem uszlachetniającym drewna liściastego, ostatecznie zdecydował o zakończeniu działalności produkcyjnej i wystawieniu zakładu na sprzedaż.

Firma, która rozpoczęła działalność w 1996 r., na początku swojej drogi specjalizowała się w suszeniu i parzeniu fryzów bukowych przeznaczanych w całości dla producentów podłóg warstwowych w Skandynawii i Niemczech. W kolejnych fazach rozwoju i dostosowania się do potrzeb rynku uruchamiano dodatkowe wydziały produkcyjne. I tak powstał wydział produkcji tarcicy obrzynanej, wydział produkcji fryzów i elementów meblowych, wydział produkcji parkietu i deski podłogowej, wydział klejenia płyty łączonej na mikrowczep i kantówek okiennych.

W najlepszych latach swojej działalności (1998-2005) zakład zatrudniał około 100 osób i osiągał obroty na poziomie 27 mln zł. Niestety w latach 2007-2008 kondycja krajowych eksporterów drzewnych uległa zdecydowanemu pogorszeniu. Zakład w Karlinie przy bardzo wysokich standardach produkcyjnych nie był w stanie prowadzić swojej działalności w sposób rentowny. Dodatkowy spadek popytu i kłopoty u głównych odbiorców Karlina, które wystąpiły lawinowo pod koniec 2008 r. i utrzymywały się przez cały 2009 r., spowodowały bardzo duży spadek obrotów przy wciąż stosunkowo wysokich kosztach stałych. Tak złe wyniki zmusiły Grupę DLH do podjęcia decyzji o zaprzestaniu produkcji i wystawieniu zakładu na sprzedaż.

Przedmiotem sprzedaży jest działka o wielkości 4,5 ha składająca się z części zabudowanej o powierzchni 2,8 ha oraz części niezabudowanej o wielkości 1,6 ha. Działka zabudowana posiada doskonałą infrastrukturę drogową oraz pełne pokrycie we wszystkie niezbędne media.

Na działce zlokalizowane są trzy hale o łącznej wielkości 7500 m2 z czego największa z nich o powierzchni 2800 m2 jest halą produkcyjną. Zakład posiada 12 komór suszarnianych o łącznej pojemności między 800-1000 m3 wsadu drewna. Do dyspozycji przyszłego inwestora jest kocioł na odpady drzewne (1,5 MW) oraz kotłownia na gaz ziemny lub olej opałowy (2,2 MW), obiekt administracyjno biurowy, zaplecze socjalne dla około 100 osób pracujących przy produkcji w systemie zmianowym. Zakład jest w pełni sprawny i do końca roku jest tam prowadzona produkcja zagospodarowująca ostatnie ilości surowca. Dla inwestora branżowego przygotowano dodatkowo bardzo atrakcyjną ofertę odkupu wszystkich maszyn i urządzeń znajdujących się aktualnie na wyposażeniu.

Wszyscy zainteresowani proszeni są o kontakt z Jerzym Karpińskim pod numerem 601 335 767.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany