XIII Inwestorski Tor Przeszkód już za nami

2011-01-27 16:37

W dniach 25-26 stycznia odbyła się 13. edycja konferencji Inwestorski Tor Przeszkód. Spotkali się na niej inwestorzy, deweloperzy, przedstawiciele samorządu, rządu, plamentarzyści, bankierzy i finansiści.

Głównym celem tego spotkania było omówienie i ocena obecnej sytuacji na polskim rynku inwestorskim, a także przekazanie zebranych opinii i postulatów uczestniczącym w konferencji przedstawicielom rządu, parlamentu i samorządu.

Program konferencji obejmowal takie zagadnienia, jak wpływ polskich metropolii na gospodarkę kraju, usprawnienie procesu inwestowania na rynku nieruchomości, kwestie związane z funkcjonowaniem obecnie obowiązującej ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym, wpływu mistrzostw Euro 2012 na polski rynek hotelowy, udziału państwa w procesie budowlanym, roli nadzoru budowlanego i proponowanych nowelizacji prawa. Przedstawiono również atrakcyjność inwestycyjną Polski.

Wiceminister P. Styczeń w swoim wystąpieniu poinformował zebranych o pracach nad ustawą o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, jak i programem budownictwa mieszkaniowego do roku 2020. Przyznał, że aktualnie stosowane w relacjach z inwestorem procedury administracyjne mogą być powodem do żądania ich usprawnienia, jednakże wskazał na decydującą rolę podejścia do litery stanowionego prawa przez organy samorządowe i konstytucyjną ochronę ich niezależności w podejmowaniu decyzji. Zwrócił także uwagę na fakt, że pozyskiwanie nowych inwestycji jest tylko jednym z priorytetów dla lokalnych władz, które w prowadzonej polityce muszą brać również pod uwagę inne potrzeby mieszkańców, chociażby ekologiczne, oświatowe, lub rekreacyjne i w tym szerokim kontekście sugerował spojrzenie na tworzenie planów zagospodarowania przestrzennego dla gmin.

Katalog Inwestycje Budowlane-murator i serwis www.muratorplus.pl objęły patronat medialny nad tym wydarzeniem.

Inwestorski Tor Przeszkód
Autor: Aneta Domagała XIII Inwestorski Tor Przeszkód - 25-26 stycznia 2011 r., Warszawa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej