Wystartowała BUDMA 2017!

2017-02-06 14:13
murator budma
Autor: Murator

Na cztery dni Poznań staje się najważniejszym w roku miejscem spotkania branży budowlanej. Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury 2017 to – jak podali organizatorzy – 800 wystawców z 27 krajów reprezentujących 4 kontynenty. Ma być wiele nowości, które wejdą na rynek dopiero po targach

BUDMA 2017 mapa
Autor: MTP Sp. z o.o. Mapa targów BUDMA 2017

Na swoją renomę BUDMA pracuje już od 26 lat, ale po żadnej z dotychczasowych edycji największych targów budowlanych w Polsce rutyny nie widać. Zawsze coś nowego, zawsze coś przydatnego, zawsze coś po raz pierwszy. I chociaż różnie się o BUDMIE mówi w „tzw. kuluarach”, to jednak cała branża, do której dołączają uczniowie i nauczyciele szkół budowlanych oraz studenci architektury i budownictwa, rusza w jednym terminie do Poznania. W tym roku od wtorku 7 lutego do piątku 10 lutego. Do obejrzenia oferta 800 wystawców rozłożona w 19 pawilonach! To ponadto nie tylko oferta handlowa, ale również bogaty program imprez towarzyszących, w tym konferencji, seminariów i pokazów praktycznych.

BUDMA 2017 dla handlu

Pierwszy dzień targowy (wtorek 7 lutego), będzie przebiegał pod hasłem DNIA DYSTRYBUTORA. To okazja to zawierania kontraktów, rozmów handlowych, uczestniczenia w specjalnych warsztatach dedykowanym handlowcom. Tego dnia będą prezentowane nowe rozwiązania, w tym debiuty rynkowe w ramach Klubu Premier BUDMA. Nowości to jeden z największych atutów targowych podczas BUDMY. W ofercie wystawców można spodziewać się ich nawet kilkaset, będą też absolutne premiery rynkowe, produkty, których nie będzie w sprzedaży aż do rozpoczęcia targów. Organizatorzy podali, że zaprosili 25 000 osób decydujących o zakupach.

BUDMA 2017 dla architekta

To przede wszystkim FORUM ARCHITEKTURY, w którym organizatorzy planują udział blisko 5 tysięcy architektów i projektantów. Będą spotkania ze światowymi gwiazdami architektury, będzie Strada di Architettura, czyli prezentacja w szczególny i inspirujący sposób produktów oraz rozwiązań wyróżniających się designem, ale też funkcjonalnością i jakością, będą warsztaty i konkursy dla młodych adeptów sztuki architektonicznej oraz Gra Miejska, czyli rywalizacja i zabawa w niecodziennych okolicznościach. Wydarzenia dla architektów i projektantów organizowane są wspólnie z Izbą Architektów RP oraz Stowarzyszeniem Architektów RP. Tegoroczną gwiazdą architektury jest Fernado Menis, którego wykład zaplanowano na środę 9 lutego.

BUDMA 2017 dla wykonawcy

Tak jak architekci, wykonawcy też zapewne będą poszukiwać na BUDMIE nowości lub szukać interesujących ich wyrobów i technologii. Ale my dodatkowo polecamy wydarzenia związane z praktyką różnych prac budowlanych. MONTERIADA – interaktywne spotkania z monterami, dystrybutorami stolarki oraz odbiorcami końcowymi. W ramach tego przedsięwzięcia będą odbywać się prezentacje prawidłowych technik montażowych podczas specjalnych pokazów dobrego montażu drzwi, okien, bram i osłon z wykorzystaniem nowoczesnych systemów montażowych, mocowań oraz narzędzi. STREFA FACHOWCA umożliwi poznanie i własnoręczne sprawdzenie zalet prezentowanego sprzętu budowlanego, narzędzi i materiałów. Będą też liczne konkursy (z nagrodami) oraz zawody, w których będzie można podglądać mistrzów w swoim fachu, a mianowicie dekarzy, parkieciarzy, płytkarzy i posadzkarzy. Podczas BUDMY zostaną rozegrane Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Parkieciarzy (zobaczymy reprezentantów z m.in. Białorusi, Czech, Niemiec, Polski, Słowacji, Rosji oraz Ukrainy), na emocje będze można liczyć również podczas III Mistrzostw Polski Montażu Wykładzin.

BUDMA 2017 dla inwestora

Dla tej grupy uczestników BUDMY najważniejsza jest wiedza z dziedzin prawa, ekonomii i finansów, dobrze jest też wspomóc się w swoich działaniach dobrymi praktykami. Ten zakres wiedzy również znalazł się w programie imprez uzupełniających targów BUDMA.

Polecamy na BUDMIE

Spośród całego programu targów BUDMA szczególnie polecamy...

I Forum Gospodarcze Budownictwa pod patronatem Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa, we współpracy z Polską Izbą Inżynierów Budownictwa, Wielkopolską Okręgową Izbą Inżynierów Budownictwa i Polską Izbą Przemysłowo-Handlową Budownictwa. To trzydniowe spotkanie połączone z Dniem Inżyniera Budownictwa. Początek 7 lutego o godz. 13.00 (pawilon 11, Iglica), 8 i 9 lutego start o godz. 11.30. Ciekawie zapowiadają się: debata „Budownictwo potrzebuje koniunktury. Co jest w stanie wskrzesić budownictwo?” (7 lutego, godz. 14.30), „Kodeks urbanistyczno-budowlany, jako rozwiązanie systemowych problemów prawnych w budownictwie” (8 lutego, godz.11.30) oraz „Kwalifikacje zawodowe w budownictwie” (9 lutego, godz. 13.45).

VIII Forum Budownictwa Pasywnego i Efektywności Energetycznej – 8-9 lutego (pawilon 15, sala 1 ABC, początek o godz. 10.00 w środę i 9.30 w czwartek). Bardzo bogaty program spotkania, zostaną omówione niemal wszystkie zagadnienia związane z budownictwem energooszczędnym i pasywnym, nie zabraknie przykładów realizacji takich budynków.

Dzień Inżyniera Budownictwa – 9 lutego, w tym roku w ramach I Forum Gospodarczego Budownictwa (pawilon 11, Iglica, godz. 11.30). Oprócz debaty o kwalifikacjach zawodowych w budownictwie będzie też mowa o zamówieniach publicznych w kontrakcie „projektuj i buduj” – sprawna realizacja inwestycji infrastrukturalnych.

Monteriada – 7-10 lutego (pawilon 5, stoisko 1) – pokazy profesjonalnego montażu stolarki budowlanej.

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Parkieciarzy – 7 lutego (pawilon 3A, godz. 9.00-17.00)

Konferencja DAchy i FAsady - Projektowanie i wykonanie lekkiej obudowy - 8 lutego, środa, 11:00 – 14:20 (pawilon 15, Sala 1.D).

IV Mistrzostwa Polski Montażu Wykładzin – 7-8 lutego (pawilon 4, godz. 9.00-17.00).

Zawody Turbo Dekarz – 8 lutego, godz. 9,30-12,00 (pawilon 7).

Debata architektoniczna. Społeczna odpowiedzialność architekta – 8 lutego, godz. 10.30-12.30 (pawilon 6A).

XLVI Edycja Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia” – 9 lutego, godz. 9.30-14.30 (pawilon 3A, antresola). Widowiskowa część praktyczna finału turnieju w kwalifikacjach zawodowych: murarz- tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, monter sieci i instalacji urządzeń sanitarnych, dekarz.

Program wszystkich wydarzeń >>

 

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany