Włoski deweloper na polskim rynku

2007-05-24 17:13

Pirelli Real Estate został większościowym udziałowcem w spółce Pekao Development. Należy do niego 75 proc. udziałów spółki. Właścicielem pozostałych 25 proc. jest Bank Pekao SA. Wartość transakcji wyniosła około 20 mln euro. Umowa została podpisana w połowie lutego br., ale na przejęcie udziałów musiał wyrazić zgodę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Decyzja zapadła 3 kwietnia i od tego momentu nowa spółka, Pirelli Pekao Real Estate, mogła rozpocząć działalność.

Pirelli Pekao Real Estate zatrudnia około 40 pracowników. Firma zainwestowała już 33 mln euro w zakup gruntów w Warszawie i w Gdańsku. Mają na nich powstać nieruchomości mieszkaniowo-handlowe. Dzięki tym inwestycjom znacznie wzrośnie portfel projektów deweloperskich spółki (ze 120 do ok. 290 tys. mkw.). Obejmuje on głównie nieruchomości mieszkaniowe.
Do najważniejszych inwestycji realizowanych obecnie przez spółkę należą Osiedle Wilanów Park, Okopowa i kompleks mieszkaniowy Banderii 4.


Kompleks mieszkaniowy Banderii 4

Poza prowadzeniem działalności deweloperskiej Pirelli Pekao Real Estate zamierza zajmować się zarządzaniem gruntami i nieruchomościami. Planuje również zaoferować specjalistyczne usługi związane z obsługą nieruchomości - nie tylko tych, które wchodzą w skład własnego portfela, ale także tych, które należą do klientów zewnętrznych.
Spółka zamierza również wzbogacić swoją ofertę o usługi bankowości detalicznej oraz działalność ubezpieczeniową.

Strategię spółki ma przygotować Rada Nadzorcza, w skład której wchodzi siedmiu członków: Carlo A. Puri Negri, Olivier de Poulpiquet, Paolo Bottelli, Rodolfo Petrosino, Enrico Signori z ramienia Pirelli RE oraz Jan Krzysztof Bielecki i Luigi Lovaglio z Banku Pekao SA.
Za realizację przyjętej strategii będzie odpowiadał Zarząd Pirelli Pekao Real Estate, w którym prezesem został Ryszard Danielewicz, a członkiem zarządu - Salvatore Ruoppolo.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej