Wizje zrównoważonej architektury: jak Polska może czerpać z doświadczeń Wielkiej Brytanii

2023-11-15 16:42

Jesteśmy w momencie dużych zmian. O prognozach, zagrożeniach i możliwościach rozwoju 14 listopada w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie opowiedziała Dame Jo Da Silva, Global Director of Sustainable Development w Arup, która działała dla agencji ONZ niosących natychmiastową pomoc w sytuacjach kryzysowych np. klęskach żywiołowych, a później pracowała nad odbudową poszkodowanych miejsc i społeczności. Spotkanie odbyło się pod patronatem Muratora Plus!

W tym ważnym momencie rozwój polega na poprawie jakości życia, a zrównoważony rozwój ma na celu przywrócenie zdrowia naszej planety, aby obecne i przyszłe pokolenia mogły prosperować. W związku zmianami konieczne jest bardzo przemyślane kształtowanie środowiska zabudowanego – energii, transportu, miast i budynków. Nie możemy sobie pozwolić na ignorowanie znaczących zagrożeń wynikających ze zmiany klimatu, utraty przyrody i nierówności i musimy wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą przejście na ekologiczną gospodarkę w ciągu najbliższych lat.

Wielka Brytania i UE wyprzedzają resztę świata pod względem polityki, regulacji i standardów raportowania. W procesie rozwoju pomocne mogą być doświadczenia z Wielkiej Brytanii, obniżającej emisje szybciej niż jakikolwiek inny kraj G7. Kwestie klimatyczne od wielu lat odgrywają kluczową rolę w partnerstwie Wielkiej Brytanii z Polską.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej