Wizje zrównoważonej architektury: jak Polska może czerpać z doświadczeń Wielkiej Brytanii

2023-11-15 16:42

Jesteśmy w momencie dużych zmian. O prognozach, zagrożeniach i możliwościach rozwoju 14 listopada w Ambasadzie Brytyjskiej w Warszawie opowiedziała Dame Jo Da Silva, Global Director of Sustainable Development w Arup, która działała dla agencji ONZ niosących natychmiastową pomoc w sytuacjach kryzysowych np. klęskach żywiołowych, a później pracowała nad odbudową poszkodowanych miejsc i społeczności. Spotkanie odbyło się pod patronatem Muratora Plus!

W tym ważnym momencie rozwój polega na poprawie jakości życia, a zrównoważony rozwój ma na celu przywrócenie zdrowia naszej planety, aby obecne i przyszłe pokolenia mogły prosperować. W związku zmianami konieczne jest bardzo przemyślane kształtowanie środowiska zabudowanego – energii, transportu, miast i budynków. Nie możemy sobie pozwolić na ignorowanie znaczących zagrożeń wynikających ze zmiany klimatu, utraty przyrody i nierówności i musimy wykorzystać możliwości, jakie niesie ze sobą przejście na ekologiczną gospodarkę w ciągu najbliższych lat.

Wielka Brytania i UE wyprzedzają resztę świata pod względem polityki, regulacji i standardów raportowania. W procesie rozwoju pomocne mogą być doświadczenia z Wielkiej Brytanii, obniżającej emisje szybciej niż jakikolwiek inny kraj G7. Kwestie klimatyczne od wielu lat odgrywają kluczową rolę w partnerstwie Wielkiej Brytanii z Polską.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej