Wiedza przydatna przed wejściem w zawodowe życie

2007-11-02 14:18

Na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, firma Faktoria Sp. z o.o. zorganizowała konferencję dla studentów pt. "Nowoczesny biurowiec na drodze do realizacji - jak stworzyć i skutecznie zaprezentować dobry projekt". Wydarzenie było poświęcone przede wszystkim biznesowemu aspektowi procesu deweloperskiego - studenci mieli możliwość zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu współpracy z inwestorem.

Konferencja odbyła się 25 października 2007. Wszystkie miejsca auli wykładowej Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej zostały zajęte przez zaciekawionych studentów, których przywitały najwyższe władze uczelni i wydziału. Następnie głos zabrał Krzysztof Witkowski, prezes firmy Faktoria, który podkreślił znaczenie umiejętności autoprezentacji i współpracy z klientem biznesowym przy tworzeniu projektu architektonicznego. - Nie wystarczy stworzyć dobry projekt. Nie zawsze bowiem wygrywają najlepsze propozycje - powiedział między innymi. - Bardzo ważne jest to, by umieć się zaprezentować i przekonać do swojej koncepcji inwestora. Sukces dewelopera jest silnie związany z rozwojem regionu, a jego przyszłością są właśnie studenci. Dlatego chcemy Was nauczyć, jak dobrze radzić sobie na otwartym rynku - tłumaczył.

Z kolei Marek Lisiak, Architekt Miasta Łódź, zachęcił studentów do udziału w konkursie na zaprojektowanie budynku biurowego na działce położonej przy skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Piłsudskiego. Miasto oczekuje, że na tym terenie powstanie atrakcyjny budynek komercyjny. Wysokość budynku, ze względu na ograniczenia związane z leżącym stosunkowo niedaleko lotniskiem, nie powinna przekraczać 110 metrów. Studenci mają 30 dni na przygotowanie projektu. Materiały dotyczące konkursu dostępne są na stronie www.forum76.plwww.virako.pl

Wiedza przydatna przed wejściem w zawodowe życie
Autor: Faktoria Sp. z o.o.

Kolejny wykład miał na celu zapoznanie studentów z najnowszymi trendami w projektowaniu budynków biurowych - Martin Hyams i Michał Kuś z firmy Adeas CE Architects and Planners pokazali przykłady oryginalnych i nowatorskich projektów z dorobku firmy - piątej co do wielkości grupy architektonicznej na świecie. Prelegenci zapoznali słuchaczy również ze sposobami prezentacji projektów architektonicznych przed potencjalnym inwestorem.

Punktem kulminacyjnym było wystąpienie Mirosława Oczkosia, specjalisty od wizerunku i języka, właściciela profesjonalnej firmy szkoleniowej, wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Szkoły Głównej Handlowej. Trener momentalnie zdobył zainteresowanie całej sali i w ciągu godziny wprowadził studentów w najważniejsze tajniki autoprezentacji. Dał wiele dobrych rad i wskazówek jak, mimo zdenerwowania, doskonale wypaść przed komisją, klientem czy egzaminatorem. Dopełnieniem tego wykładu były warsztaty przeprowadzone przez trenerów biznesu z firmy APLER. Studenci mieli okazję poćwiczyć umiejętności autoprezentacji, nauczyć się kilku sprawdzonych i skutecznych metod walki ze stresem przed wystąpieniami publicznymi, kontrolowania języka ciała i panowania nad głosem.

Z konferencji młodzi ludzie wychodzili z uczuciem zadowolenia i przekonania, że wydarzenie wzbogaciło ich wiedzę i umiejętności. Wielu z nich ma zamiar wziąć udział w konkursie na projekt biurowca. Jego efekty będą prawdziwym sprawdzianem tego, czego nauczyli się na konferencji Faktorii. Laureatów konkursu poznamy już w grudniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany