Wiedza przydatna przed wejściem w zawodowe życie

2007-11-02 14:18

Na Wydziale Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej, firma Faktoria Sp. z o.o. zorganizowała konferencję dla studentów pt. "Nowoczesny biurowiec na drodze do realizacji - jak stworzyć i skutecznie zaprezentować dobry projekt". Wydarzenie było poświęcone przede wszystkim biznesowemu aspektowi procesu deweloperskiego - studenci mieli możliwość zdobyć wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu współpracy z inwestorem.

Konferencja odbyła się 25 października 2007. Wszystkie miejsca auli wykładowej Wydziału Budownictwa, Architektury i Inżynierii Środowiska Politechniki Łódzkiej zostały zajęte przez zaciekawionych studentów, których przywitały najwyższe władze uczelni i wydziału. Następnie głos zabrał Krzysztof Witkowski, prezes firmy Faktoria, który podkreślił znaczenie umiejętności autoprezentacji i współpracy z klientem biznesowym przy tworzeniu projektu architektonicznego. - Nie wystarczy stworzyć dobry projekt. Nie zawsze bowiem wygrywają najlepsze propozycje - powiedział między innymi. - Bardzo ważne jest to, by umieć się zaprezentować i przekonać do swojej koncepcji inwestora. Sukces dewelopera jest silnie związany z rozwojem regionu, a jego przyszłością są właśnie studenci. Dlatego chcemy Was nauczyć, jak dobrze radzić sobie na otwartym rynku - tłumaczył.

Z kolei Marek Lisiak, Architekt Miasta Łódź, zachęcił studentów do udziału w konkursie na zaprojektowanie budynku biurowego na działce położonej przy skrzyżowaniu ulic Kilińskiego i Piłsudskiego. Miasto oczekuje, że na tym terenie powstanie atrakcyjny budynek komercyjny. Wysokość budynku, ze względu na ograniczenia związane z leżącym stosunkowo niedaleko lotniskiem, nie powinna przekraczać 110 metrów. Studenci mają 30 dni na przygotowanie projektu. Materiały dotyczące konkursu dostępne są na stronie www.forum76.plwww.virako.pl

Wiedza przydatna przed wejściem w zawodowe życie
Autor: Faktoria Sp. z o.o.

Kolejny wykład miał na celu zapoznanie studentów z najnowszymi trendami w projektowaniu budynków biurowych - Martin Hyams i Michał Kuś z firmy Adeas CE Architects and Planners pokazali przykłady oryginalnych i nowatorskich projektów z dorobku firmy - piątej co do wielkości grupy architektonicznej na świecie. Prelegenci zapoznali słuchaczy również ze sposobami prezentacji projektów architektonicznych przed potencjalnym inwestorem.

Punktem kulminacyjnym było wystąpienie Mirosława Oczkosia, specjalisty od wizerunku i języka, właściciela profesjonalnej firmy szkoleniowej, wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej oraz Szkoły Głównej Handlowej. Trener momentalnie zdobył zainteresowanie całej sali i w ciągu godziny wprowadził studentów w najważniejsze tajniki autoprezentacji. Dał wiele dobrych rad i wskazówek jak, mimo zdenerwowania, doskonale wypaść przed komisją, klientem czy egzaminatorem. Dopełnieniem tego wykładu były warsztaty przeprowadzone przez trenerów biznesu z firmy APLER. Studenci mieli okazję poćwiczyć umiejętności autoprezentacji, nauczyć się kilku sprawdzonych i skutecznych metod walki ze stresem przed wystąpieniami publicznymi, kontrolowania języka ciała i panowania nad głosem.

Z konferencji młodzi ludzie wychodzili z uczuciem zadowolenia i przekonania, że wydarzenie wzbogaciło ich wiedzę i umiejętności. Wielu z nich ma zamiar wziąć udział w konkursie na projekt biurowca. Jego efekty będą prawdziwym sprawdzianem tego, czego nauczyli się na konferencji Faktorii. Laureatów konkursu poznamy już w grudniu.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej