Warszawa Bez Barier tylko do końca września

2007-05-22 18:10

Jeszcze do końca września można zgłaszać budynki w konkursie Warszawa Bez Barier na najlepiej dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych obiekt w stolicy. Osobom, które przygotują najlepsze wnioski zostaną przyznane nagrody pieniężne w wysokości 3 tys. zł. Konkurs organizowany jest przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji oraz Urząd Miasta St. Warszawy.

Spośród nadesłanych zgłoszeń, jury składające się z przedstawicieli Urzędu Miasta St. Warszawy, architektów oraz przedstawicieli środowiska osób niepełnosprawnych, wyłoni obiekty spełniające normy dostosowania do potrzeb wszystkich mieszkańców stolicy, niezależnie od stopnia ich sprawności. Nagrody przyznane zostaną w trzech kategoriach: obiekt użyteczności publicznej, obiekt mieszkalny oraz obiekt zabytkowy. Najlepsze, wyłonione w konkursie budynki będą szeroko prezentowane w mediach, a uroczyste podsumowanie konkursu nastąpi podczas Wielkiej Gali Integracji, która odbędzie się 1 grudnia 2006 r. w Sali Kongresowej PKiN w Warszawie.

- Zgłoszenie konkursowe może przygotować zarówno osoba prywatna, właściciel budynku, jak i jego architekt. Będą one oceniane nie tylko pod względem zawartości merytorycznej, ale również atrakcyjności pomysłu, zastosowanej techniki i wykonania -  mówi Piotr Pawłowski, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji. - Zwycięskie wnioski nie muszą koniecznie dotyczyć obiektu, który jury uzna za najlepiej dostosowany. W ocenie będzie się liczył przede wszystkim sposób ich przygotowania. 

Pisemne zgłoszenie powinno zawierać:

  1. Nazwę obiektu i jego adres,
  2. Opis obiektu przedstawiający rozwiązania dla osób niepełnosprawnych,
  3. Fotografie obiektu (na odwrocie nadesłanych fotografii powinien znajdować się czytelny podpis i zgoda autora na przetwarzanie danych osobowych oraz nazwa obiektu i adres),
  4. Imię i nazwisko lub nazwa firmy, adres zgłaszającego/firmy oraz telefon kontaktowy.

Celem konkursu Warszawa Bez Barier jest poprawa dostępności budynków oraz przystosowanie przestrzeni publicznej w Warszawie do wszystkich, niezależnie od stopnia ich sprawności - zarówno osób w pełni sprawnych, jak i starszych, matek z dziećmi oraz osób niepełnosprawnych. Przyznawane wyróżnienia mają na celu promocję nowatorskich rozwiązań architektonicznych oraz osób, instytucji i inwestorów dbających o dostępność obiektów miejskich. W ubiegłych edycjach laureatami konkursu Warszawa Bez Barier zostały Muzeum Powstania Warszawskiego i Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego.

Wnioski należy składać osobiście lub przesłać na adres:
Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji
ul. Dzielna 1, 00-162 Warszawa
z dopiskiem "Konkurs architektoniczny"

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji to organizacja pozarządowa (non-profit), istniejąca od 1995 roku. Działa na rzecz środowiska osób niepełnosprawnych poprzez wspieranie ich przedsięwzięć, a także promocję idei integracji społecznej i zawodowej tych osób z resztą społeczeństwa. Stowarzyszenie prowadzi liczne kampanie społeczne. Jedna z nich - "Niepełnosprawni - Normalna Sprawa" otrzymała prestiżowe nagrody Golden World Awards oraz Medium 2001 za najlepszą kampanię społeczną ubiegłego roku. Organizacja była inicjatorem obchodów Roku Osób Niepełnosprawnych 2003 w Polsce, prowadziła multimedialną kampanię społeczną pod hasłem "Czy naprawdę jesteśmy inni?", za którą wraz z Agencją Leo Burnett otrzymała EFFIE 2004 - nagrodę dla najbardziej skutecznych kampanii reklamowych. Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji należy do Europejskiej Federacji na rzecz Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych (Work Abillity). Jest organizacją pożytku publicznego, której działania można wesprzeć, przekazując jeden procent podatku w rozliczeniu za ubiegły rok.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany