WARSAW BUILD 2014 – kontakty biznesowe nawiązane

2014-10-14 13:17
Warsaw Build 2014
Autor: Lentewenc

WARSAW BUILD 2014: 70 wystawców z 12 krajów, liczne prelekcje i wykłady, możliwość zapoznania się z ofertą konkurentów – taka była tegoroczna edycja Międzynarodowych Targów Budowlanych i Wnętrzarskich Warsaw Build.

Przez trzy dni (18-20 września) Warszawskie Centrum EXPO XXI odwiedzali specjaliści od budownictwa, architektury i wystroju wnętrz. Wśród nich przede wszystkim prezesi, menedżerowie firm oraz biznesmeni z całego świata. Międzynarodowy charakter targów podkreśliła obecność zagranicznych misji gospodarczych przedsiębiorców z Meksyku, Algierii, Dubaju i Ukrainy. Wśród wystawców, poza Polską, wymienić można firmy z Rumunii, Włoch, Niemiec, Portugalii czy Chin.

Nie tylko targi

Targi Warsaw Build organizowane przez firmę Lentewenc to nie tylko możliwość zaprezentowania swojej oferty, ale także okazja do uczestniczenia w wydarzeniach specjalnych oraz do spotkań branżowych. I tak pzez trzy dni można było przyglądać się zmaganiom płytkarzy w eliminacjach do VII Glazurniczych Mistrzostw Polski, a drugiego i trzeciego dnia, podczas III Ogólnopolskiego Pikniku Montażystów, mistrzowie montażu uczestniczyli w pokazach montażu drzwi. Prezentacje cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko odwiedzających, ale też wystawców.
- Zrobiliśmy piknik, na którym pokazaliśmy kilkudziesięciu montażystom najnowsze technologie montażu okien oraz drzwi, a konkretnie - koncepcje dla domów energooszczędnych i pasywnych, czyli technologie budownictwa przyszłości – mówi Robert Klos, przedstawiciel Zrzeszenia Montażystów Stolarki.
Energooszczędność, efektywność energetyczna, domy pasywne – te tematy są coraz bardziej popularne, w związku z czym na Warsaw Build nie mogło zabraknąć poświęconej im konferencji. „Efektywność energetyczna w budownictwie – wyzwania i szanse dla Polski” odbyła się drugiego dnia targów. Wśród prelegentów znalazły się ważne postacie ze świata polityki i gospodarki, m.in. poseł na sejm RP i prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy – Waldemar Pawlak, ambasador Szwecji w Polsce - Staffan Herrström, dr Andrzej Malinowski – prezydent konfederacji Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej, Piotr Zgorzelski – poseł na Sejm RP, przewodniczący Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.
Niestabilna sytuacja na Wschodzie może budzić wątpliwości, czy prowadzenie biznesu na tych terenach jest możliwe, opłacalne i bezpieczne. Rozwianiu wątpliwości służył szereg wykładów przygotowanych przez Instytut INTL, który odbył się drugiego dnia targów.

Strefa architekta

Architektura nierozerwalnie związana jest z budownictwem. Pierwszego dnia Warsaw Build 2014 odbyła się debata „Nowa urbanistyka po polsku”. Maciej Mycielski z MAU Architecture & Urbanism, Grzegorz Buczek z Towarzystwa Urbanistów Polskich oraz deweloperzy: Grażyna Śledzińska – prezes MTG Agri-Rol SA i Robert Moritz – prezes ALTA SA, rozmawiali na temat nowych trendów w budownictwie mieszkaniowym w Polsce.
Trzeciego dnia gościem targów była prof. Ewa Kuryłowicz, która przybliżyła słuchaczom realizację budynku Muzeum Historii Żydów Polskich. Zaraz potem, Marcin Goncikowski z pracowni APA Kuryłowicz & Associates, zajął się  specyfiką warszawskich Bielan jako terenów poprzemysłowych, chcąc zdefiniować je jako problem lub potencjał stolicy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany