VIII Doroczna Konferencja Magazynów i Logistyki Europy Środkowej i Wschodniej
Może nie zachwycają architekturą, nie powstają w uroczych okolicach, nie są luksusowo wyposażone, ale za to budzą najgorętsze emocje wśród graczy nieruchomościowych. Nowoczesne magazyny, bo o nich tu mowa, przeżywają gorący okres. Region Europy Środkowej i Wschodniej ma ogromny potencjał. Czy Polska - prawdziwy tygrys tej części kontynentu - zostanie przegoniona przez Rumunię lub Ukrainę?
W warszawskim hotelu Marriott, 3 czerwca 2008 roku odbędzie się VIII Doroczna Konferencja Magazynów i Logistyki Europy Środkowej i Wschodniej. Rozpocznie ją wykład prof. Alana McKinnon'a, jednego z największych ekspertów w dziedzinie logistyki w Europie (doradca rządu Wielkiej Brytanii i Komisji Europejskiej) - "Logistyka europejska w 2020 roku: prognozy i spekulacje".
W programie konferencji m.in.:
Jest super - tak najkrócej można podsumować rynek powierzchni magazynowych w 2007 roku. Jednak "nic nie może przecież wiecznie trwać"! Warto zatem zastanowić się, co nas czeka w najbliższych latach. Warszawa, Polska centralna, Wrocław, a może południe kraju - która lokalizacja okaże się największym hitem? Krótkie podsumowanie ostatnich wydarzeń - nowe inwestycje, stawki czynszów, transakcje inwestycyjne - oraz dyskusja o najnowszych trendach.
W Czechach i na Słowacji jeszcze mocniej zabije logistyczne serce Europy Centralnej. Analiza potencjału obu krajów, w których rośnie znaczenie projektów szytych na miarę (build-to-suit). Czy silniejszym magnesem w przyciąganiu inwestorów, szukających lokalizacji dla centrów dystrybucyjnych, będzie Słowacja? - młody, ale coraz groźniejszy gracz w tej części Europy. Zalety i wady górzystej krainy.
Magazyny to punkty węzłowe sieci logistycznej. Często są lokalizowane w centrach logistycznych będących jednocześnie węzłami intermodalnej sieci transportowej. Są tym samym infrastrukturą dla usług logistycznych. Branża TSL rozwija się w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej bardzo dynamicznie. Jakie są szanse i zagrożenia jej dalszego rozwoju?
Rumuński i bułgarski sektor nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych rodzi się po wejściu do Unii Europejskiej. Warto zawitać na południe Europy, gdzie rynek zaczyna rozkwitać. Kluczowe informacje na temat ekonomii, stanu i rozwoju infrastruktury drogowej i kolejowej; najważniejsze lokalizacje, wielkość i źródła popytu.
Ekologia w branży magazynowo-logistycznej - chwyt marketingowy czy proza życia? Uwarunkowania prawne wpływające na działalność deweloperów, inwestorów i najemców. Koszty inwestycji a potencjalne zyski.
Amerykanie wzięli zimny prysznic, a skutki kąpieli widać również w naszej części Europy. Finansowanie nowych inwestycji, koszty kredytów, możliwości fuzji i przejęć oraz leasing magazynów. Credit crunch to jedna bolączka, ale co jeszcze może psuć szyki deweloperom? Rosnące ceny ziemi, zła infrastruktura drogowa, kosztowni pracownicy? Jak sobie radzić z trudnościami?
Ukraiński sektor magazynowy i logistyczny. Niestabilność polityczna i pułapki prawne kontra ogromne potrzeby i obiecujące zyski. Znaczenie kraju na mapie Europy Środkowej i Wschodniej. Przyczółek do ekspansji na Wschód?
A może morze... warto wykorzystać myśląc o ekspansji? Jak transport morski wpływa na rozwój branży? Bałtyk czy Morze Czarne: bliżej którego lepiej się ulokować? Jak budować na plaży? Jakich najemców przyciągają nadmorskie inwestycje? Współpraca z władzami miast i portów.
Tę ważną dla specjalistów z branży nieruchomości i prywatnych inwestorów konferencję organizuje "Eurobuild CEE" - anglojęzyczny miesięcznik rynku nieruchomości i budownictwa Europy Centralnej i Wschodniej .