VIII Doroczna Konferencja Magazynów i Logistyki Europy Środkowej i Wschodniej

2008-05-21 13:26

Może nie zachwycają architekturą, nie powstają w uroczych okolicach, nie są luksusowo wyposażone, ale za to budzą najgorętsze emocje wśród graczy nieruchomościowych. Nowoczesne magazyny, bo o nich tu mowa, przeżywają gorący okres. Region Europy Środkowej i Wschodniej ma ogromny potencjał. Czy Polska - prawdziwy tygrys tej części kontynentu - zostanie przegoniona przez Rumunię lub Ukrainę?

W warszawskim hotelu Marriott, 3 czerwca 2008 roku odbędzie się VIII Doroczna Konferencja Magazynów i Logistyki Europy Środkowej i Wschodniej. Rozpocznie ją wykład prof. Alana McKinnon'a, jednego z największych ekspertów w dziedzinie logistyki w Europie (doradca rządu Wielkiej Brytanii i Komisji Europejskiej) - "Logistyka europejska w 2020 roku: prognozy i spekulacje".

W programie konferencji m.in.:

 • Tygrys Europy Centralnej
  Jest super - tak najkrócej można podsumować rynek powierzchni magazynowych w 2007 roku. Jednak "nic nie może przecież wiecznie trwać"! Warto zatem zastanowić się, co nas czeka w najbliższych latach. Warszawa, Polska centralna, Wrocław, a może południe kraju - która lokalizacja okaże się największym hitem? Krótkie podsumowanie ostatnich wydarzeń - nowe inwestycje, stawki czynszów, transakcje inwestycyjne - oraz dyskusja o najnowszych trendach.
 • Mistrzowie szycia na miarę
  W Czechach i na Słowacji jeszcze mocniej zabije logistyczne serce Europy Centralnej. Analiza potencjału obu krajów, w których rośnie znaczenie projektów szytych na miarę (build-to-suit). Czy silniejszym magnesem w przyciąganiu inwestorów, szukających lokalizacji dla centrów dystrybucyjnych, będzie Słowacja? - młody, ale coraz groźniejszy gracz w tej części Europy. Zalety i wady górzystej krainy.
 • Logistyka i transport
  Magazyny to punkty węzłowe sieci logistycznej. Często są lokalizowane w centrach logistycznych będących jednocześnie węzłami intermodalnej sieci transportowej. Są tym samym infrastrukturą dla usług logistycznych. Branża TSL rozwija się w Polsce i w całej Europie Środkowo-Wschodniej bardzo dynamicznie. Jakie są szanse i zagrożenia jej dalszego rozwoju?
 • Mekka nad Morzem Czarnym
  Rumuński i bułgarski sektor nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych rodzi się po wejściu do Unii Europejskiej. Warto zawitać na południe Europy, gdzie rynek zaczyna rozkwitać. Kluczowe informacje na temat ekonomii, stanu i rozwoju infrastruktury drogowej i kolejowej; najważniejsze lokalizacje, wielkość i źródła popytu.
 • Graj w zielone
  Ekologia w branży magazynowo-logistycznej - chwyt marketingowy czy proza życia? Uwarunkowania prawne wpływające na działalność deweloperów, inwestorów i najemców. Koszty inwestycji a potencjalne zyski.
 • Zimny prysznic
  Amerykanie wzięli zimny prysznic, a skutki kąpieli widać również w naszej części Europy. Finansowanie nowych inwestycji, koszty kredytów, możliwości fuzji i przejęć oraz leasing magazynów. Credit crunch to jedna bolączka, ale co jeszcze może psuć szyki deweloperom? Rosnące ceny ziemi, zła infrastruktura drogowa, kosztowni pracownicy? Jak sobie radzić z trudnościami?
 • Wschodni przyczółek
  Ukraiński sektor magazynowy i logistyczny. Niestabilność polityczna i pułapki prawne kontra ogromne potrzeby i obiecujące zyski. Znaczenie kraju na mapie Europy Środkowej i Wschodniej. Przyczółek do ekspansji na Wschód?
 • Zamki z piasku
  A może morze... warto wykorzystać myśląc o ekspansji? Jak transport morski wpływa na rozwój branży? Bałtyk czy Morze Czarne: bliżej którego lepiej się ulokować? Jak budować na plaży? Jakich najemców przyciągają nadmorskie inwestycje? Współpraca z władzami miast i portów.

  Tę ważną dla specjalistów z branży nieruchomości i prywatnych inwestorów konferencję organizuje "Eurobuild CEE" - anglojęzyczny miesięcznik rynku nieruchomości i budownictwa Europy Centralnej i Wschodniej .

  Program konferencji

 • Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  Nasi Partnerzy polecają

  Materiał Partnerski

  Materiał sponsorowany

  Materiał Partnerski

  Materiał sponsorowany

  Podziel się opinią
  Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
  Czytaj więcej