Vectra ogłasza konkurs rzeźbiarski

2007-03-21 16:03

"Technologia w sztuce, sztuka w technologii" to temat przewodni ogólnopolskiego konkursu artystycznego, którego celem jest stworzenie projektów rzeźb wokół siedziby gdyńskiej VECTRY. Prace konkursowe można składać w dniach 17-18 kwietnia 2007 roku. Przedsięwzięciu patronuje prezydent miasta, Wojciech Szczurek.

Konkurs skierowany jest do studentów i absolwentów kierunków artystycznych. Obejmuje dwa rodzaje prac:

  • projekt instalacji wodno-przestrzennej - fontanny z elementem rzeźbiarskim
  • projekt rzeźby - symbolu Orłowskiej Górki

Rzeźby powinny wpisywać się w stylistykę kompleksu biurowo-rehabilitacyjnego VECTRY usytuowanego na powierzchni 9.600 m2 na tzw. Orłowskiej Górce. Jest to miejsce znajdujące się w Orłowie, prestiżowej części Gdyni, przy Alei Zwycięstwa, głównej arterii komunikacyjnej Trójmiasta.

Warunkiem udziału w konkursie jest przygotowywanie obydwu projektów. Mogą być wykonane w dowolnej technice. Oceniając nadesłane prace, jury weźmie pod uwagę spójność projektu z otoczeniem, oryginalność koncepcji oraz jego walory artystyczne.

- Budując siedzibę firmy w Gdyni Orłowie zależało nam na tym, aby była nowoczesna, a jednocześnie wpisywała się w architekturę tej części miasta - mówi Luiza Farkash, PR manager w VECTRZE. Teraz postanowiliśmy uatrakcyjnić nasz teren. Chcielibyśmy, żeby konkurs przyczynił się również do promocji młodych talentów i wsparł ich działania w drodze do zaistnienia na rynku sztuki. Mamy także nadzieję, że stanie się on okazją do promocji Gdyni Orłowa - jednej z najpiękniejszych części Trójmiasta - dodaje Luiza Farkash.

Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody pieniężne - za zajęcie pierwszego miejsca 10 tys. zł, zaś za kolejne dwa odpowiednio 6 tys. i 4 tys. zł.

Konkurs VECTRY odbywa się pod patronatem Wojciecha Szczurka - prezydenta Gdyni. Projekty można składać w dniach 17 i 18 kwietnia 2007 roku. Rozstrzygnięcie konkursu, ogłoszenie wyników oraz otwarcie wystawy prac, zorganizowanej przy współpracy z Muzeum Miasta Gdyni w siedzibie firmy, nastąpi 8 maja 2007 roku.

Więcej informacji na temat konkursu znajduje się na stronie www.vectra.pl/konkurs

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej