Trzeci wymiar innowacji

2008-05-05 13:24
Trzeci Wymiar Innowacyjności
Autor: Omega Communication Na zdjęciu od lewej: Carol Bartz - Executive Chairman of the Board Autodesk, Stanisław Sroka - prezes zarządu, dyrektor naczelny Transsystem SA, Marek Dyduch - prezes zarządu Niras Polska Sp. z o.o., Janusz Bochatkiewicz - prezes zarządu Biura Ekspertyz i Projektów Budownictwa Komunikacyjnego "EKKOM" Sp. z o.o. i Wojciech Jędrzejczak - dyrektor zarządzający Autodesk w Polsce.

Nagrody "Trzeci Wymiar Innowacyjności" przyznawane są za efekywne wykorzystywanie nowych technik projektowych. Podczas Forbes Executive Congress - 18 kwietnia 2008 roku - na Zamku Królewskim w Warszawie triumfowały firmy, które swoją działalnością wielokrotnie udowodniły, że znajdują się w awangardzie pod względem zastosowania nowoczesnej technologii. Spotkanie zgromadziło przedstawicieli kadry zarządzającej przedsiębiorstw z branży przemysłowej, architektoniczno-budowlanej, infrastruktury, a także reprezentantów świata nauki oraz władz rządowych i lokalnych. Gościem specjalnym wydarzenia była Carol Bartz - Executive Chairman of the Board Autodesk.

"Kiedyś ludzie i firmy, którzy chcieli odgrywać znaczącą rolę w innowacjach projektowych musieli przyjechać do Doliny Krzemowej albo Seattle. Dzisiaj cyfrowe prototypy mogą być tworzone, testowane, weryfikowane i zarządzane w każdym miejscu na świecie. Koncepcje tworzone w Polsce można łatwo współdzielić i dyskutować w czasie rzeczywistym z osobami w dowolnym miejscu na świecie. Dlatego też Autodesk z dumą promuje innowacje projektowe poprzez nagrodę "Trzeci wymiar innowacji", wyróżniając firmy, które wykorzystują nowe technologie do zwiększania innowacyjności" - powiedziała Carol Bartz, Executive Chairman of the Board Autodesk

"Poprzez tę nagrodę chcemy pokazać przykłady firm, które wielokrotnie udowodniły, że znajdują się w awangardzie pod względem zastosowania technologii do projektowania trójwymiarowego - wykorzystując je skutecznie do poszukiwania nowych, bardziej innowacyjnych rozwiązań, a także do usprawniania procesów projektowych." - powiedział Wojciech Jędrzejczak, dyrektor zarządzający Autodesk w Polsce.

Nagrody otrzymały firmy: Biuro Ekspertyz i Projektów Budownictwa Komunikacyjnego "EKKOM" Sp. z o.o., NIRAS Polska oraz Transsystem SA.

Biuro Ekspertyz i Projektów Budownictwa Komunikacyjnego "EKKOM" Sp. z o.o. jest doświadczonym zespołem specjalistów w wielu dziedzinach: projektowanie dróg, inżynieria ruchu, ochrona środowiska. Firma wykorzystuje nowe możliwości ofertowane przez oprogramowanie projektowe - AutoCAD Civil 3D do podnoszenia jakości projektowania, a co za tym idzie rozwoju firmy. Dzięki możliwości łatwego weryfikowania wielu wariantów, a także wykorzystaniu danych projektowych w całym procesie od projektu do wykonania, EKKOM oferuje klientom rozwiązania zoptymalizowane pod wieloma względami: przebieg trasy, ochrona środowiska, krajobraz oraz rachunek ekonomiczny. Innowacje w projektowaniu infrastruktury są niezwykle istotne ze względu na dynamiczny wzrost w tym obszarze.

NIRAS Polska jest jedną z największych firm inżynieryjnych w kraju z blisko 100 pracownikami i biurami w Krakowie, Poznaniu i Warszawie. W 2006 roku firma zdecydowała o zastosowaniu Revit jako platformy wiodącej w pracowni. W chwili obecnej większość projektów realizowana jest w oparciu o Revit Structure. Firma pracuje zgodnie z ideą BIM - opierając pracę na jednym modelu cyfrowym. Nowe podejście do projektowania umożliwia osiągnięcie wyższej efektywności oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, a także poszerzanie zakresu świadczonych usług.

Transsystem SA jest największym polskim producentem i dostawcą systemów transportu technologicznego oraz jednym z największych producentów konstrukcji stalowych. Firma zaprojektowała, dostarczyła i zmontowała tysiące ton konstrukcji oraz urządzeń systemów transportowych w fabrykach samochodów na całym świecie. Transsystem w efektywny sposób wykorzystuje nowe technologie projektowe do budowania przewagi konkurencyjnej firmy. Firma wykorzystuje do tworzenia projektów mechanicznych Autodesk Inventor. Projekt tworzony w komputerze przekłada się na rzeczywisty wyrób, a poprzez wizualizacje i symulacje łatwo można sprawdzić wiele różnorodnych koncepcji. Możliwość pokazania proponowanych rozwiązań i współpracy całego systemu poprzez animacje pozwala na przyspieszenie procesu ustaleń z klientem. Jednocześnie, dzięki zastosowaniu cyfrowego prototypowania firma skutecznie weryfikuje nowe rozwiązania.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej