Targi Budowlane BUD-GRYF w Szczecinie

2012-01-16 14:39
Targi Budowlane BUD-GRYF - Szczecin
Autor: brak danych

Targi budowlane BUD-GRYF Szczecin odbędą się w dniach 16-18 marca 2012 r. W trakcie targów odbędzie się m.in. międzynarodowa giełda kooperacyjna, podczas której zainteresowni będą mogli nawiązać kontakty biznesowe. Wybudowany zostanie też fragment domu niskoenergetycznego.

Targi budowlane BUD-GRYF

21. Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF SZCZECIN będą trwały od 16 do 18 marca 2012 roku. Imprezie towarzyszyć będą 2. Targi Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego ENERGIA oraz 16. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej. Organizatorzy przewidują, iż zgromadzą około 250 wystawców związanych z branżą budowlaną i energetyczną, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Międzynarodowe Targi Szczecińskie prowadzą ożywioną współpracę z niemieckimi Izbami Gospodarczymi. Dzięki temu BUD-GRYF SZCZECIN odwiedzany jest przez misje gospodarcze przedsiębiorców niemieckich. Jedną z atrakcji targów będzie niewątpliwie międzynarodowa giełda kooperacyjna (organizowana wspólnie z ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego SCP), miejsce spotkań kontrahentów i zawierania kontaktów biznesowych, dających początek nowym projektom i inwestycjom. W 2011 roku w spotkaniach biznesowych uczestniczyło 70 firm i odbyło się 180 rozmów.

Budownictwo pasywne, odnawialne źródła energii, nowoczesne materiały budowlane...

W ramach 16. Targów Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA, promujących budownictwo pasywne i energooszczędne, w hali głównej MTS powstanie fragment domu niskoenergetycznego. Inwestorzy będą mogli się dowiedzieć, z jakich materiałów korzystać, aby dom spełniał wymogi budynku niskoenergetycznego, a koszt jego utrzymania był znacznie niższy niż domów budowanych w standardowych technologiach.

Ciekawie zapowiada się konferencja „Redukcja kosztów eksploatacji budynków - właściwości i wykorzystanie materiałów budowlanych z zastosowaniem substancji zmiennofazowych (Phase Changing Materials)” organizowana wspólnie przez BASF Polska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Wydział Budownictwa i Architektury oraz Międzynarodowe Targi Szczecińskie. Praktyczne wykorzystanie materiałów zmiennofazowych (PCM) z pewnością zainteresuje architektów, deweloperów oraz firmy budowlane i wykonawcze.

Do przedstawicieli samorządów oraz firm z branży energetycznej skierowana jest konferencja naukowo-techniczna pt. „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”. Gdzie omawiane będą m.in. możliwości rozwoju i bariery, z którymi mogą zetknąć się nowe firmy wkraczające w rynek odnawialnych źródeł energii w województwie zachodniopomorskim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Czytaj więcej