Targi Budowlane BUD-GRYF w Szczecinie

2012-01-16 14:39
Targi Budowlane BUD-GRYF - Szczecin
Autor: brak danych

Targi budowlane BUD-GRYF Szczecin odbędą się w dniach 16-18 marca 2012 r. W trakcie targów odbędzie się m.in. międzynarodowa giełda kooperacyjna, podczas której zainteresowni będą mogli nawiązać kontakty biznesowe. Wybudowany zostanie też fragment domu niskoenergetycznego.

Targi budowlane BUD-GRYF

21. Międzynarodowe Targi Budowlane BUD-GRYF SZCZECIN będą trwały od 16 do 18 marca 2012 roku. Imprezie towarzyszyć będą 2. Targi Budownictwa Pasywnego i Energooszczędnego ENERGIA oraz 16. Targi Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej. Organizatorzy przewidują, iż zgromadzą około 250 wystawców związanych z branżą budowlaną i energetyczną, zarówno z Polski, jak i z zagranicy.

Międzynarodowe Targi Szczecińskie prowadzą ożywioną współpracę z niemieckimi Izbami Gospodarczymi. Dzięki temu BUD-GRYF SZCZECIN odwiedzany jest przez misje gospodarcze przedsiębiorców niemieckich. Jedną z atrakcji targów będzie niewątpliwie międzynarodowa giełda kooperacyjna (organizowana wspólnie z ośrodkiem Enterprise Europe Network przy Zachodniopomorskim Stowarzyszeniu Rozwoju Gospodarczego SCP), miejsce spotkań kontrahentów i zawierania kontaktów biznesowych, dających początek nowym projektom i inwestycjom. W 2011 roku w spotkaniach biznesowych uczestniczyło 70 firm i odbyło się 180 rozmów.

Budownictwo pasywne, odnawialne źródła energii, nowoczesne materiały budowlane...

W ramach 16. Targów Energii Konwencjonalnej i Odnawialnej ENERGIA, promujących budownictwo pasywne i energooszczędne, w hali głównej MTS powstanie fragment domu niskoenergetycznego. Inwestorzy będą mogli się dowiedzieć, z jakich materiałów korzystać, aby dom spełniał wymogi budynku niskoenergetycznego, a koszt jego utrzymania był znacznie niższy niż domów budowanych w standardowych technologiach.

Ciekawie zapowiada się konferencja „Redukcja kosztów eksploatacji budynków - właściwości i wykorzystanie materiałów budowlanych z zastosowaniem substancji zmiennofazowych (Phase Changing Materials)” organizowana wspólnie przez BASF Polska, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Wydział Budownictwa i Architektury oraz Międzynarodowe Targi Szczecińskie. Praktyczne wykorzystanie materiałów zmiennofazowych (PCM) z pewnością zainteresuje architektów, deweloperów oraz firmy budowlane i wykonawcze.

Do przedstawicieli samorządów oraz firm z branży energetycznej skierowana jest konferencja naukowo-techniczna pt. „Odnawialne źródła energii szansą zrównoważonego rozwoju regionu”. Gdzie omawiane będą m.in. możliwości rozwoju i bariery, z którymi mogą zetknąć się nowe firmy wkraczające w rynek odnawialnych źródeł energii w województwie zachodniopomorskim.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej