Targi Budowa Remont Dom i Wnętrze: 2 dni, 4800 zwiedzających

2010-10-21 17:13
Budowa Remont Dom i Wnętrze
Autor: Murator EXPO Sp. z o.o.

W dniach 16-17 października 2010 r. na warszawskim Torwarze odbyła się kolejna edycja Targów Budowlanych Budowa Remont Dom i Wnętrze kierowana do budujących i remontujących dom oraz mieszkanie, oraz do wszystkich poszukujących oryginalnych rozwiązań architektonicznych i wnętrzarskich. Sponsorem kampanii radiowej tegorocznej edycji Targów była firma KOWALCZYK Materiały Budowlane. W ciągu dwóch dni Targi, odwiedziło ponad 4800 zwiedzających.

Jesienna edycja zgromadziła blisko 145 wystawców i poświęcona była kompleksowej prezentacji oferty producentów materiałów budowlanych i wyposażenia wnętrz. Na targach wystawiły się firmy zajmujące się wykańczaniem wnętrz, firmy budujące domy na zamówienie, pracownie projektowania architektonicznego, wnętrz oraz projektowania i urządzania ogrodów. Targowe ekspozycje urozmaicone były praktycznymi pokazami nowoczesnych technologii i produktów – ich właściwego zastosowania, sposobu montażu, obsługi i konserwacji.

Bardzo ciekawie przedstawiony został dział Budowa, w którym zaprezentowane były: drewniane, prefabrykowane, energooszczędne domy modułowe fińskiej marki Jukka-talo o wyjątkowym, fińskim design'ie, a także ekologiczne i energooszczędne fińskie domy Finndomo z systemem wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła oraz kominkami nowej generacji Linnatuli. Swoją ofertę przedstawili również firmy budujące domy w ramach Programu „Rodzina na swoim” według projektów renomowanych biur architektonicznych m.in.: MTM Styl, Archipelag czy Lipińscy.

Bogaty program wydarzeń towarzyszących, spotkania i prelekcje, niebanalne pokazy i warsztaty, czy bezpłatne porady specjalistów w Centrum Projektowania i Urządzania Wnętrz pod patronatem Związku Polskich Artystów Plastyków to tylko nieliczne atrakcje Targów Budowa Remont Dom i Wnętrze. Nie można było zlekceważyć promocji cenowych, konkursów, wystaw prac polskich artystów malarzy, które zainteresowani mogli na miejscu zakupić.

W dziale Wnętrze można było zapoznać się m.in.: z bogatą ofertą producentów podłóg z drewna krajowego (podłogi dębowe lite, stylizowane podłogi dębowe czy impregnowane naturalnie schnącym olejem) oraz importowanych parkietów egzotycznych. Na terenie otwartym zwiedzić można było samochód-salon wystawienniczy firmy Romotop z ekspozycją 11 wkładów kominkowych oraz piecyków, w tym kompletny kominek z kafli.

Poza tym w targowych stoiskach można było uzyskać bezpłatne porady dotyczące: montażu oraz wyboru drzwi i okien, parapetów wewnętrznych i zewnętrznych, klimatyzacji i wentylacji, kotłów gazowych i olejowych, malowania ścian i sufitów, materiałów na ściany i stropy, ocieplania ścian, dachów i stropów, ogrzewania podłogowego, rozwiązań energooszczędnych i audytu energetycznego czy zapraw do murowania i klejenia. Odbyły się, przygotowane przez Ogólnopolskie Stowarzyszenie Parkieciarzy, pokazy pasowania i przyklejania podłogi, szlifowania oraz olejowania i lakierowania. Targom towarzyszył bogaty program edukacyjny. Goście targów uczestniczyli w prelekcjach poświęconych m.in.: etapom prac wykończeniowych w mieszkaniu i domu, rozwiązaniom funkcjonalnym wnętrz mieszkalnych ze szczególnym uwzględnieniem kosztów użytych materiałów.

W programie wykładów pomyślano również o tych, którzy chcą by ich dom był zgodny ze standardami XXI wieku. Pomogli w tym eksperci ze Stowarzyszenia Wentylacja Polska, którzy przygotowali interesujące spotkania dotyczące wentylacji w budynkach mieszkalnych. Pan Zbigniew Amanowicz -Inspektor nadzoru budowlanego udzielał technicznych wskazówek dotyczących tego jak uniknąć błędów przy budowie domu oraz jakich technologii i materiałów należy użyć aby skutecznie zabezpieczyć ściany przed wilgocią.

Związek Polskich Artystów Plastyków przybliżał podstawowe zagadnienia funkcjonalności, formy, koloru, przestrzenności wnętrza oraz najnowsze kierunki aranżacji, a firma Premiere Design rozwiązywała problemy związane z projektowaniem kuchni i łazienki.

Kolejna edycja Targów: 8-10 kwietnia 2011 na Torwarze. Serdecznie zapraszamy!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Czytaj więcej