Sztuka, ekologia i integracja osób niepełnosprawnych w spektaklu Stop the Tempo
Spektakl Stop the Tempo promuje ekologię, przekazuje widzom wartościowe przesłanie i jest przygotowany dla widzów niewidomych
Stop the Tempo to poruszające przedstawienie o życiu młodych ludzi, poszukujących własnego "ja" w otaczającym ich świecie. Sztuka Gianiny Carbunariu pokazuje nasze życie jako pełne chaosu, łatwych przyjemności i luźnych relacji. Bohaterowie spektaklu walczą o prawdziwe wartości w świecie komercji.
Ekoteatr stworzony przez Katarzynę Cygler zawsze wystawia sztuki dla ludzi kochających teatr i chcących oglądać rzeczy wartościowe. Dodatkowo spektakl jest pomyslany w taki sposób żeby służyć integracji osób niepełnosprawnych.
To naprawdę poruszające, jak żywo reagowali ludzie pozbawieni wzroku. Jak byli poruszeni, wzruszeni tym że ktoś przygotował sztukę wysokiego lotu z myślą także o nich. Przestrzeń sceniczna, dobra muzyka, ekologiczna scenografia pozwalają spektaklom na łatwe przemieszczanie się, na pokazywanie Ekoteatru w różnych miejscach kraju i świata - mówi Krystyna Kofta.
Ekoteatr promuje wśród widzów ekologiczny styl bycia oraz uwrażliwia współczesnych widzów na problemy otaczającego ich świata - mówi Katarzyna Cygler, założycielka Ekoteatru oraz reżyser „Stop the Tempo” - W spektaklu „Stop the Tempo”, jak i w każdym innym realizowanym przez Ekoteatr przedsięwzięciu, scenografie są ekologiczne.
Scenografia spektaklu Stop the Tempo promuje ekologię, bo zbudowana jest z materiałów pochodzących z recyclingu: kartonów, zużytych pojemników i materiałów metalowych. Ich umiejętne połączenie stworzyło na scenie odpowiednią przestrzeń dla bohaterów historii, a przede wszystkim było dowodem na to, że można stworzyć atrakcyjną przestrzeń z ekologicznej, uwzględniającej idee recyklingu scenografii.