Szpital przy ul. Karowej i SGGW otrzymały dofinansowanie z UE

2011-07-20 10:52
Podpisanie umowy o dofinansowanie z UE
Autor: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego Podpisanie umowy o dofinansowanie z UE

Dofinansowanie z UE w kwocie 16,1 mln złotych otrzymało SGGW oraz Szpital przy ul. Karowej w Warszawie. Zarząd Województwa Mazowieckiego podpisał umowę o unijne dofinansowanie.

Unijne dofinansowanie wesprze utworzenie Weterynaryjnego Centrum Badawczego w warszawskiej SGGW oraz wprowadzenie e-usług dla pacjentów i personelu w Szpitalu Klinicznym przy ul. Karowej.

Dotacja z UE sfinansuje także wdrożenie nowoczesnej technologii labolatoryjnej hodowli ludzkich kości. 19 lipca marszałek Adam Struzik oraz przedstawiciele beneficjentów podpisali dwie preumowy oraz umowę w tej sprawie. Łączna wartość projektów wynosi ponad 20,3 mln złotych.

Weterynaryjne Centrum Badawcze SGGW - opis projektu:

Na wydziale Medycyny Weterynaryjnej powstanie Centrum Badawcze, w którym prowadzone będą badania na pograniczu medycyny i weterynarii. Eksperymenty medyczne będą prowadzone w zakresie fizjologii i patofizjologii zwierząt oraz badania chorób i schorzeń, które stanowią zagrożenie dla zdrowia publicznego. Projekt zakłada adaptację pomieszczeń oraz zakup niezbędnej aparatury.

- Projekt SGGW stwarza nowe szanse nie tylko dla weterynarii, ale także medycyny. Uzyskane w badaniach nad zwierzętami wyniki można będzie wykorzystywać także przy leczeniu ludzi. – komentuje marszałek Adam Struzik.

  • Całkowita wartość projektu: 12 078 755 złotych
  • Dofinansowanie z UE: 10 266 942 złotych
  • Beneficjent: Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie

Rejestracja, wyniki oraz konsultacje przez internet w Szpitalu przy ul. Karowej - opis projektu:

W ramach przedsięwzięcia w szpitalu im. Ks. Anny Mazowieckiej, wprowadzony zostanie pakiet usług elektronicznych dla pacjentów i personelu placówki. Dzięki tej inicjatywie pacjenci będą mogli zapisać się na wizytę czy odebrać wyniki badań przez internet. Wdrożenie takiego rozwiązanie ma na celu ułatwić pracę personelowi placówki. Projekt zakłada wprowadzenie elektronicznego systemu, który pozwoli na mobilną obsługę m.in. izby przyjęć i części oddziałów szpitalnych. Dodatkowo sale operacyjne i wykładowe zostana doposażone w urządzenia multimedialne.

  • Tytuł projektu: E-usługi w ochronie zdrowia
  • Całkowita wartość projektu: 4 978 407 złotych
  • Dofinansowanie z UE: 4 231 646 złotych
  • Beneficjent: Szpital Kliniczny im. Ks. Anny Mazowieckiej w Warszawie

- Niezwykle ważne dla pacjentów i personelu będzie również zinformatyzowanie szpitala im. ks. Anny Mazowieckiej. Po pierwsze ułatwi to pacjentom zapisanie się na wizytę, po drugie usprawni pracę samej placówki. - skomentował marszałek Struzik.

Hodowla ludzkich kości - opis projektu:

Projekt zakłada stworzenie innowacyjnego laboratorium, które przyczyni się do opracowania i wdrożenia technologii hodowli autologicznych ludzkich komórek kości. Pozwoli to w przyszłości szpitalom i klinikom na efektywne leczenie złamań, martwicy kości i ubytków kostnych. Hodowla ludzkich komórek kostnych, wedługo sprawdzonych i skutecznych procedur nie jest jeszcze prowadzona w Polsce. Na świecie stosowana jest od niedawna i jedynie w najbardziej zaawansowanych ośrodkach bioinżynierii. Beneficjent inwestycji, spółka Impomed-Centrum jest pierwszą w kraju, która otrzymała zgodę od Ministerstwa Zdrowia na hodowlę ludzkich komórek kostnych na potrzeby przeszczepów.

  • Tytuł projektu: Wzrost konkurencyjności i rozwój przedsiębiorstwa IMPOMED CENTRUM poprzez wdrożenie unikalnej w skali światowej technologii hodowli komórek ludzkich przeznaczonych do autologicznych przeszczepów.
  • Całkowita wartość projektu: 3 623 460,00 złotych
  • Dofinansowanie z UE: 1 642 750,00 złotych
  • Beneficjent: Impomed – Centrum Spółka Akcyjna

 - Wszystkie podpisane projekty są bardzo rozwojowymi inicjatywami. Pomysł wdrożenia nowoczesnych metod leczenia kości otwiera zupełnie nowe możliwości – zarówno dla specjalistów, jak i tych, którym zdrowiu może to pomóc. - podsumowuje marszałek Struzik.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają
Czytaj więcej

Materiał sponsorowany